Pasifik Savaşı 2 Çekimleri Başladı


Pasifik Savaşı 2 Çekimleri Başladı

Yönetmenliğini Guillermo del Toro'nun üstlendiği 2013 yapımı Pacific Rim filminin devam serisi hakkında yeni bir haber geldi. Filmin ismi belirlendi; Pacific Rim: Maelstrom! Filmin çekimlerine de bugün itibariyle start verildi!

Filmin Türkçe ismi ise Pasifik Savaşı 2!190 milyon dolarlık bütçesiyle 411 milyon dolarlık hasılat elde eden Pasifik Savaşı filminin başrollerini Charlie Hunnam, Idris Elba, Ron Perlman ve Rinko Kikuchi üstleniyordu. Film dünyadışı yaratıkların istilasına karşı verilen teknoloji temelli bir savaşı temel alıyordu. Devam halkasının da konu bağdaşlığı kurması bekleniyor.

Toro'nun geri dönmeyeceği devam halkasının yönetmen koltuğuna Steven S. DeKnight oturacak. İlk filmde Raleigh Becket karakterine hayat veren sevilen oyuncu Charlie Hunnam, ismi Pacific Rim: Maelstrom olarak duyurulan devam filminde rol almayacak. Star Wars: The Force Awakens ile tanıdığımız John Boyega'yı kadrosuna kattığını daha önceden duyuran devam filminin kadrosunda oyuncu kadrosunda Boyega'nın yanı sıra Scott Eastwood, Max Martini, Adria Arjona ve Tian Jing gibi isimler yer alıyor. İlk filmden hatırladığımız Ron Perlman ve Rinko Kikuchi'nin de rollerine geri dönebileceği gelen bilgiler arasında. Boyega devam halkasında, ilk filmde Elba tarafından canlandırılan Stacker Pentecost'un oğlu olarak seyirci karşısına çıkacak. Filmin 2018'de izleyiciyle buluşması bekleniyor.