Tabanca - Revolver (2008)Tabanca - Revolver
Tabanca - Revolver
2008 - Fransa , İngiltere
Tür
Dram, Gizem, Suç
Süre
115 Dak.
Yönetmen
Guy Ritchie
Oyuncular
Jason Statham , Ray Liotta , Francesca Annis , Andrew Howard , Andre Benjamin , Vincent Pastore , Terence Maynard , Mark Strong , Elana Binysh , Jake Green , Stephen Walters , Yapımcılar Virginie Silla
Senaryo
Guy Ritchie,  Luc Besson
Yapımcı
Virginie Silla

İçerideyken de kirli oyunlarına devam eden iki dolandırıcı ile aynı hücreye düşen Jake, tüm bu vakti kitap okuyarak ve her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Dorothy Macha'ya intikam duyguları besleyerek geçirmiştir. Tüm bu olanların altında ikisinin çıkara dayanan hikayesi yatmaktadır; Green fiyakalı kumarhanesinde Macha'nın masasına direkt bir hamle yapmış fakat bir tomar parasını kaybetmekle kalmıştır. Macha'nın bu hamlesini sürdürmek isteyen Green, her bir kuruşunu tefeci Avi ve Zach'a vermeye ikna olur ve oyun böylece devam eder.

Hapiste geçirdiği süre içerisinde yanındaki iki efsanevi dolandırıcıdan en esaslı üçkâğıtları öğrenmiş ve kumar masasında yenilmez hale gelmiştir. Artık intikam alma vakti gelmiştir... Macha da aynı anda acımasız rakibi Lord John'u ortadan kaldırma planları içerisindedir ve tüm umudunu uyuşturucu işinde çok güçlü olan Sam Gold'a bağlamıştır. Jake, Macha'yı kendi kumarhanesinde ziyaret eder ve onu alenen bir şans oyununa davet eder. Önceleri Jake'ten ağzı yanmış olan Macha tetikçilerini onla 'ilgilenmeleri' için görevlendirir. Hayatı artık onu korumak isteyen esrarengiz Zack ve bir onun kadar gizemli olan partneri Avi'nin ellerindedir. Jake kendisini birden oynamak istediği o son oyunun tam ortasında bulur ve bu oyunda her bir el bir diğerinden daha da tehlikelidir. Ama asıl tehlike beklenmedik bir yerden gelecektir... Jake'ın ta kendisinden.

Acaba aklındaki asıl dolandırıcı kendisi midir?

Diğer Filmler

Jonah Hex

Aksiyon, Dram, Fantastik

2008

Aşk Diyarında

In the Land of Women

Dram, Komedi, Romantik

2008

Afet Bölgesi

Disaster Zone

Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim

2008

Agora

Dram, Macera, Tarih

2008