Steve Jobs (2015)Steve Jobs
Steve Jobs
2015 - ABD
Vizyon Tarihi
11 Aralık 2015
Tür
Biyografi
Süre
122 Dak.
Yönetmen
Danny Boyle
Oyuncular
Seth Rogen , Michael Fassbender , Kate Winslet , Sarah Snook , Jeff Daniels , Katherine Waterston , Michael Stuhlbarg , Vanessa Ross , John Ortiz , Perla Haney-Jardine , Adam Shapiro , Steven Wiig , Stephanie Johnson , Makenzie Moss , Tina Gilton , Jaden Alexander
Senaryo
Aaron Sorkin
Yapımcı
Mark Gordon ,  Scott Rudin

Teknoloji öncüsü ve Appleın kurucusu Steve Jobsun (1955-2011) hayatını, Apple yıllarını ve verdiği mücadelelerini anlatan filmde Jobsu İrlandalı Michael Fassbender canlandırıyor. Filmde özellikle Appleın üç büyük ürününün, 1984te Macintosh, 1988de NeXT ve 1998de iMacin lansmanından önce yaşanan olaylara odaklanılıyor.
Steve Jobs'un yaşam öyküsünü yeni bir perspektif ile beyazperdeye aktaracak filmin yönetmenliğini Oscarlı isim Danny Boyle' üstleniyor, senaryoyu ise yine Oscar ödüllü Aaron Sorkin.

Apple'ın öncü kurucusu Steve Jobs'u Michael Fassbender, Macintosh'un eski pazarlama müdürü Joanna Hoffman'ı ise Kate Winslet canlandırıyor. Apple'ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak'ı Seth Rogen canlandırırken, Jeff Daniels ise Apple'ın eski CEO'su John Sculley rolünde.

Diğer Filmler

Life

Biyografi, Dram

2015

Macbeth

Dram, Tarih

2015

Boulevard

Dram

2015