Smokin - Tuxedo (2002)Smokin - Tuxedo
Smokin - Tuxedo
2002 - ABD
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Komedi
Süre
98 Dak.
Yönetmen
Kevin Donovan
Oyuncular
Jim Davis , Jennifer Love Hewitt , James Brown , Ritchie Coster , Bob Balaban , Jackie Chan , Peter Stormare , Jason Isaacs , Debi Mazar , Chris Coppola , Marcia Bennett , Romany Malco , Jody Racicot , Boyd Banks , Robert Tinkler , Ron Gabriel , Kim Roberts , Noah Danby , Mia Cottet , Daniel Kash , Diana C. Weng , Jack Duffy , Paul Bates , Scott Yaphe , Mike nug Nahrgang , Colin Mochrie , Jordan Madley , Reg Dreger , Allen Stewart-coates , Karen Glave , Stacey Depass , Christian Potenza , Scott Wickware , Cecile Cristobal , Craig Eldridge , Phoenix Gonzales , Michael Bunin , Jamie Jones , Ian Downie , William Lynn , Byron Mcıntyre , Scotty Cook , Fred Lee , Rudy Webb , Fred Rutherford , Michael Ayoub , Brian Rhodes , Frank Nakashima , Paul Braunstein , John Catucci , Daniel Aiken , Bayo Akinfemi , Lawrence Kamikawaji , Paul Huggett , Daveed Louza , Gavin Stephens , Michael Panucci , Perry Perlmutar , Jean Green , Peter Yip , Marion Dressler , Naomi Emmerson , Poi Wong , Lisa Levy , Peter Gail Williams , Rafael Brown , Claire Hodgson
Senaryo
Matt Manfredi,  Phil Hay
Yapımcı
John H. Williams ,  Laurie MacDonald

Smokin, 2002 yılı, ABD yapımı aksiyon filmi.

Filmin başrollerinde Jackie Chan ve Jennifer Love Hewitt rol almıştır. Kevin Donovan'ın yönettiği filmde olağandışı güçlere sahip bir smokinin Jimmy Tong (Chan) tarafından giyilmesi ve Tong'un kötülere karşı mücadelesi anlatılmaktadır.

Taksi şoförlüğünden özel şöförlüğe geçen Jimmy Tong (Jackie Chan), playboy milyoner Clark Devlinin (Jason Isaacs) emrinde çalışırken tek bir kural olduğunu öğrenir: Devlinin kıymetli smokinine asla dokunma! Fakat Devlin kaza ile meydana gelen bir patlama sonucunda yaralanıp hastaneye kaldırılınca smokini Jimmy giyer ve kısa sürede bu sıradışı giysinin olağanüstü özelliklere sahip olduğunu keşfeder. Jimmy o andan itibaren en az kendisi kadar deneyimsiz ortağıyla (Jennifer Love Hewitt) ile birlikte casusların tehlikeli dünyasına giriş yapar. O artık gizli ajandır. Yönetmenliğini Kevin Donovanın üstlendiği The Tuxedo - Smokinin başrolünde Rush Hour, Rush Hour 2 ve Shanghai Noon gibi filmlerin ünlü aksiyon yıldızı Jackie Chan oynadı. Diğer rollerde Jennifer Love Hewitt, Jason Isaacs, Debi Mazar, Ritchie Coster, Peter Stormaredan oluşan güçlü bir oyuncu kadrosu kamera karşısına geçti. DreamWorks Picturesın sunduğu filmin yapımcılıklarını John H. Williams ile Adam Schroeder gerçekleştirdi. Senaryosunu Michael J. Wilson ile Michael Leesonın yazdığı filmin görüntü yönetmenliğini Stephen F. Windon; kurgusunu Craig Herring; prodüksiyon tasarımlarını Paul D. Austerberry ve Monte Hallis; kostüm tasarımlarını Erice Edell Phillips üstlendi. Filmde başlıbaşına bir karakter işlevini gören bilgisayar destekli smokinin tasarımlarını ise Giorgio Armani yaptı.

Diğer Filmler

Ripleyin Cinayetleri

Ripley's Game

Dram, Gerilim, Gizem, Macera, Polisiye, Suç

2002