Kan Kardeş - Son of a Gun (2014)Kan Kardeş - Son of a Gun
Kan Kardeş - Silahın Oğlu - Son of a Gun
2014 - Avustralya
Tür
Aksiyon, Dram, Suç
Süre
110 Dak.
Yönetmen
Julius Avery
Oyuncular
Ewan McGregor , Brenton Thwaites , Alicia Vikander , Matthew Nable , Damon Herriman , Jacek Koman , Nash Edgerton , Eddie Baroo , Tom Budge , David Partridge , Rick Tonna
Senaryo
John Collee
Yapımcı
Janelle Landers ,   Timothy White

Gerçekte yaşamış bir banka hırsızı olan Brenden Abbott ve onun çırağı Brendan Berichon´dan esinlenilmiş filmin başrolünde azılı soyguncuyu Ewan McGregor canlandırırken, genç çırak rolünde son dönemin parlayan yıldızı Brenton Thwaites (Seçilmiş, Malefiz) bulunmakta.

19 yaşındaki JR, hafif bir suçtan ötürü hapse düşünce, bu ortamda korunmanın her şeyden önce geldiğini yaşayarak anlar. Aynı hapishanede bulunan Avusturalya´nın en büyük banka hırsızlığını gerçekleştirmiş Brendan Lynch ile de böyle tanışır. Brendan JR´ı kanatlarının altına alır ve ona kendini korumanın yollarını öğretir. Ancak hiçbir şey karşılıksız değildir. Brendan bu koruma karşısında JR´dan serbest kaldıklarında büyük bir soygun için yardım etmesini ister. Eğer başarılı olursa onu çetesine alma sözü verir. İlk başta bu durum JR´a çekici gelse de işler çığırından çıkmaya başlayınca, eski akıl hocası ile ters düşmeye başlar.

Diğer Filmler

Kayıp Nehir

Lost River

Fantastik, Gerilim

2014

Geçit

The Crossing

Aksiyon, Dram, Romantik, Savaş

2014