Sıkı Aynasızlar - Hot Fuzz (2007)Sıkı Aynasızlar - Hot Fuzz
Sıkı Aynasızlar - Hot Fuzz
2007 - İngiltere , Fransa
Tür
Aksiyon, Komedi
Süre
121 Dak.
Yönetmen
Edgar Wright
Oyuncular
Jim Broadbent , Simon Pegg , Steve Coogan , Timothy Dalton , Paddy Considine , Edward Woodward , Peter Jackson , Nick Frost , Billie Whitelaw , Danny Lee Wynter , Martin Freeman , Julia Deakin , Bill Bailey , Peter Wight
Senaryo
Simon Pegg,  Edgar Wright
Yapımcı
Tim Bevan ,  Eric Fellner

Unutulmaz komedi filmi Shaun of the Deadin yaratıcılarından bol aksiyon yüklü yepyeni bir komedi ...

Nicholas Angel (Simon Pegg), Londranın gelmiş geçmiş en başarılı polis memurudur. Diğer polis memuru arkadaşlarının her birinden yüzde 400 daha fazla tutuklama yaparak rekor kırmıştır. O kadar mükemmel bir polistir ki, diğer polislerin hepsi onun yanında görevini yapmıyormuş gibi kalır. Angelın üstleri bu duruma daha fazla seyirci kalamazlar. Diğer polislerin morali bozulmasın diye onu yeteneklerinin pek fazla işe yaramayacağı gözden ve gönülden uzakta bir yere tayin ederler. Yeni görev yeri, sakin ve suç işlemeyen insanların yaşadığı, yıllardır hiçbir polisiye olay belirtisi görülmeyen Sandford köyüdür.
Sandfordda göreve başlayan Angel için artık Londra caddelerindeki hareketliliğin yerini yemyeşil bahçelerde düzenlenen partiler ve hiçbir olayın meydana gelmediği klasik devriye gezileri almıştır. Yanında bir de oldukça sersem ama iyi niyetli bir genç olan polis memuru arkadaşı Danny Butterman (Nick Frost) vardır. Londra caddelerinde harekete alışmış olan Angelın yeni koşullara uyum sağlamakta zorlandığı bariz şekilde ortadadır. Artık tembelliği ve uyuşukluğa iyice alıştığını hissetmeye başladığı bir anda meydana gelen bir dizi dehşet verici olay Angelın harekete geçmesine yol açar.
Sandfordun göründüğü kadar suç işlenmeyen bir yer olmayabileceğinin farkına varmıştır. Angel artık kendisine inanan tek dostu haline gelen ortağı Danny ile birlikte önsezilerinin doğruluğunu kanıtlama, Sandfordun gerçek yüzünü ortaya çıkartma mücadelesi vermeye başlar. İngilterenin en güvenli, en sakin, en tatlı köyünde yaşaya yaşaya aklını mı yitirmeye başlamıştır? Yoksa çok korkunç sonuçlara yol açacak birtakım gelişmelerin kokusunu mu almıştır?
Küçük köy artık büyük kentin adalet anlayışından nasibini almak üzeredir.

Diğer Filmler

Şifre Çözücü

Cypher

Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Gerilim, Gizem

2007

Kasabadaki Sır

Peacock

Gerilim, Psikolojik

2007

Yukarı Bak

Up

Gerilim, Psikolojik

2007

Yalancı Yalancı

Liar Liar

Dram, Fantastik, Komedi

2007

Buz Yolu Dehşeti

Ice Road Terror

Bilim Kurgu, Gerilim

2007