Parker (2013)Parker
Parker
2013 - ABD
Tür
Aksiyon, Gerilim, Suç
Süre
118 Dak.
Yönetmen
Taylor Hackford
Oyuncular
Jason Statham , Michael Chiklis , Jennifer Lopez , Nick Nolte , Kirk Baltz , Wendell Pierce , Clifton Collins Jr. , James Carraway , Carlos Carrasco , Alyshia Ochse , Sala Baker
Senaryo
John J. McLaughlin
Yapımcı
Taylor Hackford ,  Sidney Kimmel

Jason Statham ve Jennifer Lopez, Donald E. Westlake'in çok satan roman serisinde uyarlanan PARKER'da başroldeler!

Parker (Jason Statham) kişisel ahlak kuralları olan profesyonel bir hırsızdır. Bu kurallardan bazıları şunlardır: Hırsızlığın altından kalkamayacak insanlardan hiçbir şey çalma, hak etmeyen insanlara acı çektirme. Ancak son soygununda, ekibi onu aldatır ve parasını çalarak onu ölüme terk eder.

Eski çalışma arkadaşlarının böyle bir şey yaptıklarına pişman olmasını sağlamak isteyen Parker onları zengin ve ünlülerin oyun alanı olan ve ekiptekilerin en büyük soygunu yapmayı planladıkları Palm Beach'e kadar takip eder. Zengin bir Teksaslı kılığına giren Parker yanına bilgili birini alır: Leslie (Jennifer Lopez). Leslie maddi sıkıntı yaşayan ama güzel, akıllı ve hırslı bir kadındır. Parker ve Leslie soygunda çalınacak parayı çalmak ve daha sonra ortadan kaybolmak için bir plan yaparlar.

PARKER'ın yönetmenliğini Oscar adayı Taylor Hackford ('Ray') üstleniyor. Filmde Lopez ve Statham dışında, Michael Chiklis, Wendell Pierce ('The Wire') ve Oscar adaylığına sahip oyuncu Nick Nolte.

Diğer Filmler

Halka 2

The Ring Two

Gerilim, Gizem, Korku

2013

Evdeki Düşman

Orphan

Gerilim, Gizem

2013

Tutku Günlükleri

The Rum Diary

Dram, Komedi, Macera

2013