Özgürlük Savaşçısı - In The Name Of The King (2007)Özgürlük Savaşçısı - In The Name Of The King
Özgürlük Savaşçısı - In The Name Of The King
2007 - ABD , Almanya , Kanada
Tür
Aksiyon, Fantastik, Macera
Süre
127 Dak.
Yönetmen
Uwe Boll
Oyuncular
Jason Statham , Ray Liotta , Kristanna Loken , Matthew Lillard , John Rhys-Davies , Claire Forlani , Leelee Sobieski , Ron Perlman , Burt Reynolds , Will Sanderson , Brian White
Senaryo
Doug Taylor,  Dan Stroncak,  Jason Rappaport
Yapımcı
Uwe Boll ,  Dan Clarke

Çiftçi (Jason Statham) olarak bilinen adamın hayatı, bir Krug çetesinin köyünü (Stonebridge) yağmalaması, oğlunu öldürmesi ve karısını (Calire Forlani) kaçırmasıyla tamamen altüst olur. Bir zamanlar barış içinde yaşayan bu adam karısı Solonayı kurtarmak için akıl hocası Norick (Ron Perlman) ile kayınbiraderi Bastianı (Will Sanderson) Krug çetesinin peşinden sürükler.
Krug kırsal bölgeleri yağmalarken, Kralın büyücüsü Merick onların arkasındaki gerçek gücü keşfeder: eski rakibi, güçlü ve acımasız büyücü Gallian (Ray Liotta). Gallian ordusu ile Kral Konreidi (Burt Reynolds) tahttan indirip yerine kendi kuklası olan Duke Fallowu (Matthew Lillard) geçirmeyi planlamaktadır.
Kralın ordusu Krug ile yüzleşmek için ilerlerken, Çiftçi ve arkadaşları Ehb dağındaki geçitlerden farkedilmeden ilerlerler. Krug kampına yapılan gece baskını Norick ve Bastianın ele geçirilmesi ve Çiftçinin hayatını zor kurtarması ile trajik bir şekilde sonuçlanır.
Arkadaşları ve karısını kurtarmak için Çiftçi çaresiz bir şekilde Kralın ordusuna katılır. Olağanüstü kahramanca hareketleri, bu adamda basit bir çiftçiden çok daha fazlasının olduğundan şüphelenen Gallian ve Merickin dikkatlerini çeker. Son karşılaşmada Ehbin kaderi Çiftçinin ellerindedir, ya Gallianı yenecek, ya da kötü büyücünün tüm toprakları ele geçirmesine izin verecektir.