Ölüm Yarışı - Death Race (2008)Ölüm Yarışı - Death Race
Ölüm Yarışı - Death Race
2008 - ABD , İngiltere
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim
Süre
111 Dak.
Yönetmen
Paul W.S. Anderson
Oyuncular
Jason Statham , Tyrese Gibson , Ian McShane , Joan Allen , Robin Shou , Max Ryan , Jacob Vargas , John Fallon , Jason Clarke , Benz Antoine , Natalie Martinez , Robert La Sardo , Janoya Stephens , Cory Fantie , Ruth Chiang , Sharlene Royer , Nathalie Girard , Danny Blanco , Bruce Mcfee , Russell Ferrier , Christian Paul , Carolyn Day , Melantha Blackthorne , Frederick Koehler , Jere Gillis , Marie France Denoncourt , Lydie Bounay , Marcello Bezina , Dan Jeannotte , Anna-marie Frances Lea , Justin Mader
Senaryo
Paul W.S. Anderson
Yapımcı
Tom Cruise ,  Paul W.S. Anderson

Azılı suçlularla tıkabasa dolu bir hapishanenin yöneticileri, cezaevindeki mahkumları birbirleriyle dövüşmeye zorlayarak, bol miktarda para kazanabilecekleri, tüyler ürpertici bir çeşit gladyatör oyunu düzenlemeye karar verirler. Adrenalin yüklü, şiddet arzusuyla yanıp tutuşan mahkumlarsa bir arenaya çıkıp birbirleriyle ölesiye mücadele etmeye dünden hazırdırlar. Üç şampiyonluk kazanmış otomobil yarışçısı Jensen Ames (Jason Statham), vahşi koşulların hüküm sürdüğü bu dünyada hayatta kalmayı başarma konusunda bir uzman olup çıkmıştır. Eski bir dolandırıcı olan Ames, tam hayatını düzene koyduğunu düşündüğü bir anda işlemediği bir cinayet yüzünden hapse atılmıştır.

Öldürülmesi imkansız olarak kabul edilen mistik sürücü Frankenstein maskesini giymek zorunda bırakılan Amesın önüne, Cezaevinin despot yöneticisi (Joan Allen) tarafından iki seçenek konulur: Gladyatör oyununa katılırsa özgürlüğüne kavuşabilecek, katılmazsa hücreye kapatılıp orada çürümeye terk edilecektir. Yüzü metalik bir maskeyle kapatılan Ames üç gün boyunca devam edecek son derece zorlu bir ölüm yarışında hayatta kalmaya çalışır. Bu sürede özgürlüğüne kavuşabilmek için dünyanın en acımasız mahkumlarına karşı ölümüne mücadele etmek zorundadır. Makineli tüfekler, alev makineleri ve el bombası mancınıklarıyla donatılmış bir otomobil kullanan bu çaresiz adam, dünyanın en vahşi sporunu kazanabilmek için önüne çıkan her engeli ve her kişiyi yok etmek zorundadır.

Diğer Filmler

Yalanlar Üstüne

Body Of Lies

Aksiyon, Dram, Gerilim

2008