Ölüm Hattı - Cellular (2004)Ölüm Hattı - Cellular
Ölüm Hattı - Cellular
2004 ABD
Tür
Aksiyon, Dram, Suç
Süre
94 Dak.
Yönetmen
David R. Ellis
Oyuncular
Jessica Biel , Kim Basinger , Jason Statham , Richard Burgi , Chris Evans , Caroline Aaron , Valerie Cruz , Greg Collins , Brenda Ballard , Chase Bloch , Chelsea Bloch , Chantille Boudousque , John Churchill , Will Beinbrink
Senaryo
Chris Morgan,  Larry Cohen
Yapımcı
Dean Devlin , Lauren Lloyd , Douglas Curtis , Tawny Ellis

Ölüm Hattı (film), Cellular 2004 yapımlı gerilim filmidir.Filmin neden kaçırıldığını bilmeyen bir kadının bulduğu parçalanmış telefon kablolarını birleştirmesiyle Ryan diye bir adama ulaşması ve ondan yardım istemesi konu alınıyor.David R. Ellis'in yönettiği filmin başrollerinde Kim Basinger ve Chris Evans vardır.Filmin senaryosunu Chris Morgan ve Larry Cohen yazmışdır ki,aynı ikili Telefon Külübesi isimli yine telefonla ilgili bir filmin de senaristleriydi.

Jessica Martin (Kim Basinger) sıradan bir hayat yaşamakta olan bir yüksek okul biyoloji öğretmenidir. Emlakçı bir kocası ve çok sevdiği bir oğlu vardır. Oğlu Ricky de annesini çok sevmektedir. Bir gün Jessica oğlunu servise bırakır, eve girer, yabancı bir ülkeden olan hizmetçisi ona telefona arama geldiğini ve birilerinin mesaj bıraktığını söyler. Ancak Jessica telefona bakamadan bir anda Ethan (Jason Statham), Dmitri (Eric Etabari) ve Deason (Matt McColm) diye üç kişi içeri girerler, ani bir hareketle hizmetçiyi öldürür ve Jessica'yı kaçırırlar. Jessica neden kaçırıldığını ve kimin kaçırdığını anlamadan mecburen arabaya biner. Bir eve giderler, Ethan onu bir odaya kapatır ve odada bir telefon vardır. Tam, Jessica telefona uzanmak isterken Ethan tekrar gelir ve elindeki çekiçle telefonu kırar. Ethan gittikten sonra çaresizlik içinde Jessica uzun süredir yapmadığı kablo birleştirme işini yapmaya çalışır. Kabloları birleştirir ve tanımadığı birisine, Ryan'a (Chris Evans) ulaşır. Ryan başıboş sıradan bir gençtir. Eski sevgilisini geri kazanma çabalarını sürdürürken,plajdan çıkmış giderken bir anda telefonu çalar. Telefondaki Jessica'dır ve başına gelenleri anlatır fakat Ryan bunun bir ruh hastası, telefon sapığı ya da eğlenmek için arayan kadın olabileceğini düşünse de onu ikinci hatta tutar. Fakat bir süre sonra Ethan ile Jessica'nın arasında geçen konuşmayı duyduktan sonra artık Ryan Jessica'yı kurtarmaya çalışır. Olaylar çığırından çıkmaya başlar ve bir süre sonra Ethan'ın LAPD'den olması işleri daha da karıştırır. Şimdi ölüm hattındaki Jessica'nın kurtulması Ryan'ın elindedir. Bu arada işe bir polis daha karışır (Macy).

Diğer Filmler

Demir Gökyüzü

Iron Sky

Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Komedi

2004

Süper Mario Kardeşler

Super Mario Bros

Fantastik, Komedi, Macera

2004

He Man ve Kainatın Hakimleri

Masters Of The Universe

Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Komedi, Macera

2004

Ayı Teddy

Ted

Fantastik, Komedi

2004