Malefiz - Maleficent (2014)Malefiz - Maleficent
Malefiz - Maleficent
2014 - ABD
Tür
Aksiyon, Dram, Macera
Süre
135 Dak.
Yönetmen
Robert Stromberg
Oyuncular
Angelina Jolie , Imelda Staunton , Miranda Richardson , Elle Fanning , Sam Riley , Kenneth Cranham , Juno Temple , Sharlto Copley , Lesley Manville , Hannah New , Brenton Thwaites , Peter Capaldi , Toby Regbo , Steven Cree , Jamie Sives , Marama Corlett , Vivienne Jolie-Pitt , Craig Garner , Zahara Jolie-Pitt , Craig Izzard , Edd Osmond , Stephanie Elstob , Tim Treloar , Tom Swacha , Daniel Harland , Matt Hookings , Pax Jolie-Pitt , Karen Anderson , Lee Edwards , Ceri Jerome , Liam Mckenna , Jo Osmond , Guy Potter , Adam Bond , Alfred Camp , Richard Summers-Calvert , Lasco Atkins , Scott Bradley , Steven John Nice , Jimmy Pethrus , Julian Seager , Christian Wolf-Lamoy , Yapımcılar Walt Disney Pictures
Senaryo
Paul Dini, Linda Woolverton
Diğer Adı
Malefique

Disney, 1959 klasiği 'Uyuyan Güzel'in en ikonik kötü karakterinin anlatılmamış hikâyesi olan 'Maleficent'ı sunar... Görkemli siyah kanatlara sahip güzel, saf ve genç bir kadın olan Maleficent, barışçıl bir orman krallığında büyüdüğü için sakin bir hayata sahiptir; ta ki bir gün insanlardan oluşan istilacı bir ordu gelip, toprakların uyumunu tehdit edene kadar... Maleficent, topraklarının koruyucusu olur ama acımasız bir ihanete uğrar ve bu yüzden o saf kalbi taşa dönüşür. İntikam hırsıyla dolan Maleficent, insanların kralıyla destansı bir savaş verir ve sonuç olarak yenidoğan çocuğu Aurora'yı lanetler. Çocuk büyüdükçe Maleficent, Aurora'nın krallıkta başarıyı ve Maleficent'ın gerçek mutluluğunu sağlayacak anahtar olduğunu fark eder.

'Maleficent,' 1959 klasiği 'Uyuyan Güzel'in en ikonik kötü karakterinin anatılmamış hikâyesinde, Maleficent'ın kalbini taşlaştıran ve onun, bebek Aurora'yı lanetlemesine yol açan olaylar anlatılıyor.

Diğer Filmler

Cin

Djinn

Gerilim, Korku

2014

Godzilla

Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Gerilim, Korku

2014