Maisie Williams Filmleri ve Biyografisi


Maisie Williams tam adı ile Margaret Constance Maisie Williams (d. 15 Nisan 1997) İngiliz televizyon ve sinema oyuncusu. HBO kanalında yayınlanan Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisindeki Arya Stark karakteri ile tanınmıştır.

Maisie Williams, 2011 yılından beri HBO'nun fantastik dizisi Game of Thrones dizisinde soylu bir aileden gelen genç bir kız olan Arya Stark karakterini oynamaktadır. Bu onun ekrandaki ilk rolü oldu ve performansı ile büyük beğeni aldı. Williams dizinin 2. sezonunda da övgü toplamaya devam etti ve HBO tarafından en iyi yardımcı kadın oyuncu olarak 2012 Emmy Ödülleri'nde aday gösterildi. 2012'de en iyi yardımcı kadın oyuncu olarak Airlock Alpha Portal Ödülünü kazandı. 15 yaşındaki Williams, en iyi yardımcı kadın oyuncu kategorisinde şimdiye kadar bu ödülü kazanan en genç yıldız oldu. Mart 2013'te, Genç Sanatçı Ödülleri'nde dizi kategorisinde En İyi Genç Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. Kasım 2013 tarihinde ise BBC Radio 1 En İyi İngiliz Oyuncu Genç Ödülünü kazandı.

2012 yılında, BBC yapımı The Secret of Crickley Hall dizisinde oynadı ve Funny or Die adlı komedi video'da yer aldı. Ayrıca, Bağımsız filmler Heatstroke (2012), Gold (2013) ve kısa filmler Corvidae (2013) ile Up On The Roof (2013) da rol aldı. Bunun yanında, çekimlerine 2014 yılı içerisinde başlanacak yapım aşamasında ki We Are Monsters adlı bilim kurgu filmi'nde Lorna Thompson karakterinde oynamak için anlaşma imzaladı.

2015 yılında İngiliz bilim-kurgu dizisi Doctor Who'da The Girl Who Died ve The Woman Who Lived bölümlerinde konuk oyuncu olarak viking kızı Ashildr karakterini canlandırdı.


Popüler Sanatçılar

Jackie Chan

Jackie Chan Kimdir ?
Jackie Chan Filmleri Nelerdir ?

Van Damme

Van Damme Kimdir ?
Van Damme Filmleri Nelerdir ?

Jason Statham

Jason Statham Kimdir ?
Jason Statham Filmleri Nelerdir ?

Jet Li

Jet Li Kimdir ?
Jet Li Filmleri Nelerdir ?

Angelina Jolie

Angelina Jolie Kimdir ?
Angelina Jolie Filmleri Nelerdir ?