Logan Lerman Filmleri ve Biyografisi


Logan Wade Lerman (d. 19 Ocak 1992, Kaliforniya), ABD'li genç oyuncu. 2 yaşındayken annesine bir oyuncu olmak istediğini söyledi. 1990'lı yılların ortasında televizyon reklam filmlerinde görülmeye başladı ve 2000 yılının başlarında televizyon filmleri ve geleceğe yönelik filmlerine başladı. Jack & Bobby serisi ile başaladığı kariyerine Kelebek Etkisi, Hoot, 3:10 to Yuma, Oyuncu, Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı ve Üç Silahşörler ile devam etmiştir.

Logan Lerman Beverly Hills, Kaliforniya doğumlu. Annesi Lisa (Goldman), babası Larry Lerman, bir iş adamı. Lucas ve Lindsey adında iki kardeşi vardır.

İki yaşındayken, Logan annesine bir aktör olmak istediğini söylemiştir. 2000 yılında, The Patriot filminde Mel Gibson'un genç oğlu rolünde oynamıştır. Yine 2000 yılında, aynı aktörle çalıştı (Gibson). Bu sefer Lerman, What Women Want filminde Nick Marshall'ın gençliğini canlandırmıştır. Riding in Cars With Boys ([2001]) filminde küçük bir rol almıştır. 2003'de John Grisham'ın bir televizyon filmi olan A Painted House'da oynamıştır.

Kelebek Etkisi filminde, Ashton Kutcher'ın genç versiyonunu canlandırmıştır. (2004) Lerman, 2009'a kadar bunun gibi küçük rollerle kariyerine devam etmiştir. 2010'da, Logan Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı filminde Percy Jackson karakterini canlandırarak başrol oynamıştır. Bu film ile oldukça tanınan Lerman, 2011'de The Three Musketeers filminde D'artagnan karakterini canlandırmış ve kariyerinde bu son iki filmiyle hızlı bir yükseliş yakalamıştır. 2012'de, Lerman ünlü Harry Potter yıldızı Emma Watson ile birlikte The Perks of Being a Wallflower filminde başrol oynamıştır. Bu filmle daha da yükselen Lerman sosyal medyada da söz sahibi olmuştur. Yine 2012'de Stuck In Love filminde, 2013'de ise Percy Jackson & Olimposlular: Canavarlar Denizi filminde rol almıştır. Kariyerinde artık kesin bir başarı sahibi olan Lerman, yine Emma Watson ile birlikte 2014'de Noah filmi için anlaşma imzalamıştır.


Popüler Sanatçılar

Jackie Chan

Jackie Chan Kimdir ?
Jackie Chan Filmleri Nelerdir ?

Van Damme

Van Damme Kimdir ?
Van Damme Filmleri Nelerdir ?

Jason Statham

Jason Statham Kimdir ?
Jason Statham Filmleri Nelerdir ?

Jet Li

Jet Li Kimdir ?
Jet Li Filmleri Nelerdir ?

Angelina Jolie

Angelina Jolie Kimdir ?
Angelina Jolie Filmleri Nelerdir ?