Kurtuluş Günü - Independence Day (1996)Kurtuluş Günü - Independence Day
Kurtuluş Günü - Independence Day
1996 - ABD
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Süre
153 Dak.
Yönetmen
Roland Emmerich
Oyuncular
Bill Pullman , Jeff Goldblum , Will Smith , Harry Connick Jr. , Vivica A. Fox , Randy Quaid , Mary McDonnell , Robert Loggia , Margaret Colin , Judd Hirsch , James Rebhorn , James Duval , Harvey Fierstein , Adam Baldwin , Levan Uchaneishvili , Lisa Jakub , Jami Gertz
Senaryo
Roland Emmerich,  Dean Devlin
Yapımcı
Roland Emmerich , Ute Emmerich

Tüm zamanların en çok izlenen filmlerinden olan Kurtuluş Günü, güçlü uzaylı yaratıkların insanoğluna saldırısını konu alıyor. Olaylar, çok büyük uzay gemilerinin ortaya çıkmasıyla başlar. Bu harika görüntü, gemilerin tüm dünyadaki şehirlere ateş açmasıyla sona erer. Şimdi dünyanın tek umudu bu saldırı sonrası sağ kalan savaşçılarıdır. İnsanoğlunun geleceği, kurtulanların düzenleyeceği son bir saldırıya bağlıdır.

2 Temmuz'da dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri, tuhaf bir atmosfer olayı sonucu bozuluverir. Hemen sonrasında silahlı kuvvetler tarafından, devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. İlk başta meteor olduğu düşünülen cisimlerin esrarengiz uzaylıların kumandasındaki dev uzay gemileri olduğu ortaya çıkar. Uzaylılarla her türlü iletişim denemesinin başarısız olmasının ardından, şimdi kablo teknisyenliği yapan eski bilimadamı David Levinson, uzaylıların bir günden daha kısa süre içerisinde dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı gerçekleştireceğini farkeder.

Temmuz'un 3'ünde, uzaylılar gerçekten de New York, Los Angeles ve Washington'a saldırı düzenlerler. Hayatta kalanlar konvoylar halinde Area 51 adındaki, hükümetin tuhaf test alanına doğru yola koyulurlar. Dedikodulara burası ordunun kendi başına ele geçirdiği bir uzay gemisini de barındırmaktadır. Hayatta kalanlar uzaylılarla savaşmak üzere bir plan yaparlar. 4 Temmuz tüm insanlığın kurtuluş için savaşacağı gün olacaktır.

Diğer Filmler

Teklif

The Proposal

Komedi, Romantik

1996

Av Partisi

The Hunting Party

Dram, Komedi, Macera

1996