Kod Adı: Olympus - Olympus Has Fallen (2013)Kod Adı: Olympus - Olympus Has Fallen
Kod Adı Olympus - Olympus Has Fallen
2013 - ABD
Tür
Aksiyon, Suç
Süre
120 Dak.
Yönetmen
Antoine Fuqua
Oyuncular
Gerard Butler , Aaron Eckhart , Morgan Freeman , Angela Bassett , Dylan McDermott , Ashley Judd , Rick Yune , Radha Mitchell , Robert Forster , Melissa Leo
Senaryo
Katrin Benedikt,  Creighton Rothenberger
Yapımcı
Milennium films

Mike Banning, Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı çalışan, özel kuvvetler biriminde görevli bir gizli güvenlik ajandır. Bir akşam Başkan ve eşi bir davete giderlerken yolda trajik bir kaza meydana gelir. Banning'in tek bir simi kurtarma şansı vardır, o da tercihini eşini feda ederek Başkan'dan yana kullanır. Olay sonrası büroda herkes doğru yaptığını söyleyerek Mike'ı desteklese de saha görevinden alınarak masa başı bir işe atanır. Fakat ABD'yi hiç hesapta olmayan büyük bir saldırı beklemektedir. İçeriden köstebeklerin yönettiği terörist bir eylemle Beyaz Saray büyük bir saldırıya ve ihanete uğrar. Başkan teröristlerce esir alınmıştır ve Pentagon'un eli kolu bağlıdır. Bu olağanüstü koşullar altında tek çareleri Mike'ın cesur ve kahramanca giriştiği kurtarma operasyonuna bağlıdır.
Yönetmenliğini King Arthur, Tears of the Sun ve Training Day gibi aksiyon filmlerinden tanıdığımız Antoine Fuqua'ın üstlendiği filmin senaryosu ise ilk yapımlarına imza atan Creighton Rothenberger ve Katrin Benedikt ikilisine ait. Filmin başrolünde Gerard Butler yer alırken kadroda kendisine Aaron Eckhart, Ashley Judd ve Morgan Freeman eşlik ediyor.

Diğer Filmler

Testere

Saw

Gerilim, Korku, Suç

2013

Bıçak Dövüşü

Knife Fight

Gerilim, Korku, Suç

2013

Kanunsuzlar

Lawless

Gerilim, Korku, Suç

2013

Radyo Yıldızları

Radiostars

Gerilim, Korku, Suç

2013