Kara Gün - Patriots Day (2016)Kara Gün - Patriots Day
Kara Gün - Patriots Day
2016 -ABD
Tür
Dram,  Gerilim
Süre
133 Dak.
Yönetmen
Peter Berg
Oyuncular
Mark Wahlberg , John Goodman , J.K. Simmons , Michelle Monaghan , Kevin Bacon , Alex Wolff , Melissa Benoist , James Colby , Erica McDermott , Rachel Brosnahan , Vincent Curatola , Khandi Alexander , Christopher OShea , Themo Melikidze , Rhet Kidd , Michael Marchand , Michael Chuah , Michael Beach
Senaryo
Peter Berg, Matt Charman
Yapımcı
Mark Wahlberg, Scott Stuber

Boston Polisinde görevli çavuş  Tommy Saunders (Mark Wahlberg) için 15 Nisan 2013 günü önemli bir gündür. Boston Maratonunda sporcuları ve seyircileri koruma görevini üstlenen polislerden bir tanesidir. Yarış herkes için güzel bir atmosferde devam ederken hiç beklenmedik bir patlama meydana gelir. Hemen sonrasında tüm ekipler,  Edward F. Davis (John Goodman) önderliğinde düzenlenen operasyonlarla şüphelilerin peşine düşecektir. Daha sonra kimlikleri belirlenen 2 kardeş, Bostonun her yerinde didik didik aranacaktır.
Patriots Day filminde işlenen 2013 Boston Maratonundaki bombalı saldırı ve sonrasındaki geniş kapsamlı arama süreci,  Casey Sherman ve Dave Wedgein yazdığı Boston Strong: A Citys Triumph Over Tragedy adlı kitaptan uyarlandı.  

Diğer Filmler

İntikam

Aftermath

Dram,  Gerilim

2016

Totem

Korku

2016

Basmati Blues

Komedi,  Müzikal,  Romantik

2016