İhtiras Rüzgarları - Legends Of The Fall (1994)İhtiras Rüzgarları - Legends Of The Fall
İhtiras Rüzgarları - Legends Of The Fall
1994 - ABD
Tür
Dram, Romantik, Savaş
Süre
133 Dak.
Yönetmen
Edward Zwick
Oyuncular
Brad Pitt , Anthony Hopkins , Ken Kirzinger , Henry Thomas , Aidan Quinn , Nigel Bennett , Kenneth Welsh , Marc Levy , Julia Ormond , John Novak , Bill Dow , Bill Croft , Gordon Tootoosis , Karina Lombard , Christina Pickles , Paul Desmond , Tantoo Cardinal , David Kaye , Matthew Robert Kelly , Keegan MacIntosh , Winnie Hung , Brian Stollery , John D. Cameron , Ray Godshall , Aaron Goettel , Weston McMillan , Christine Harder , Sekwan Auger , Doug Hughes , Randall Slavin , Sam Sarkar , Tristan Ludlow
Senaryo
William D. Wittliff,  Susan Shilliday
Yapımcı
Edward Zwick ,  Marshall Herskovitz

19. yüzyılın son demleri. Kızılderili savaşları gazisi hümanist Albay William Ludlow 3 erkek çocuğunu Montana kırlarındaki çiftliğinde, annesiz büyütür. Aileye yakın bir kızılderilinin cesaretlendirmeleri ve esini sayesinde, oğullardan Tristan çok gözüpek ve maceracı bir genç adam olarak yetişir.

Kardeşlerden birinin nişanlısı olan güzel Susannah kentten gelip hayatlarına karıştığında, yepyeni bir enerjiyi beraberinde getirir. Baba, kardeşler ve genç kadın arasında karmakarışık bir çekim vardır. I. Dünya Savaşı patladığında, Ludlow'un genç erkekleri İngiliz soydaşlarının yanında savaşmak için müthiş bir istek duyarlar. Babalarına rağmen Avrupa'daki cepheye giderler. Burada Tristan, aslında kendi kendisiyle olan savaşıyla yüzleşme fırsatı bulacaktır.

Jim Harrison'ın romanından uyarlanan, belki de bir döneme romantik bir ışık tuttuğu için batıda beğenilmiş bir melodram. Anthony Hopkins ve Brad Pitt'in rollerinin tam onlara göre biçilmiş olduğu, soluk kesici performanslarıyla kendisini belli ediyor.

Diğer Filmler

Muhteşem Yaratıklar

Beautiful Creatures

Dram, Fantastik, Romantik

1994

11 11 11

Gerilim, Korku

1994

Ben, Anna

I Anna

Dram, Gerilim, Gizem

1994