Hayatın Hakkını Ver - Life Or Something Like It (2002)Hayatın Hakkını Ver - Life Or Something Like It
Hayatın Hakkını Ver - Life Or Something Like It
2002 - ABD
Tür
Dram, Komedi, Romantik
Süre
103 Dak.
Yönetmen
Stephen Herek
Oyuncular
Angelina Jolie , Edward Burns , Stockard Channing , Melissa Errico , Gregory Itzin , Tony Shalhoub , Christian Kane , James Gammon , Veena Sood , Amanda Tapping , Lisa Thornhill , Andromeda Dunker , Jesse James Rutherford , Eric Snellman , Theron Zahn
Senaryo
John Scott Shepherd,  Dana Stevens
Yapımcı
John Davis , Chi-li Wong

Hayatın Hakkını Ver (İngilizce: Life or Something Like It) Stephen Herek tarafından 2002 yılında çekilmiş bir romantik-komedidir.Filmin ana karakteri muhabir Lanie Kerrigan(Angelina Jolie) ve ana konusu onun hayatın anlamını aramasıdır.Filmin orijinal müziği David Newman tarafından yapılmıştır.

Lanie Kerrigan, Seattleda bir televizyonun sabah kuşağında yayınlanan Thats Seattle Life adlı programı sunan, işinde hayli başarılı, güzel bir kadındır. Kendisiyle hayli barışık olan Kerrigan, kariyerinin her aşamasını ayrıntılı bir biçimde planlamıştır, yakın dönemde uluslararası arenada tanınmış bir medya kuruluşuyla anlaşmayı planlamakta, kısa süre içinde dünya çapında bir TV yıldızı olmayı hedeflemektedir. Kerriganın bu bozulmaz görünen mutluluğu, bir futbol maçının skor tahminiyle ilgili bir kamuoyu soruşturması yaparken, sokaklarda yatıp kalkan bir adamla röportaj yapmaya çalışmasıyla bozulacaktır. Hayli garip biri olan bu evsiz adam, Kerrigana ne kadar anlamsız bir yaşamı olduğunu söyleyecek ve bir hafta içinde hayata veda edeceği kehanetinde bulunacaktır. Lanie Kerrigan, bu garip adamın bazı küçük kehanetlerinin tutması üzerine, söylediklerini ciddiye alacak ve yaşamda gerçekten neyin önemli olduğunu sorgulamaya başlayacaktır.