Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption (1994)Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption
Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption
1994 - ABD
Tür
Dram, Polisiye, Suç
Süre
142 Dak.
Yönetmen
Frank Darabont
Oyuncular
Tim Robbins , Clancy Brown , Morgan Freeman , Bob Gunton , William Sadler , Gil Bellows , Brian Delate , Mark Rolston , James Whitmore , Scott Mann , David Proval , Jude Ciccolella , Jeffrey DeMunn , Brian Brophy , Larry Brandenburg , Neil Giuntoli , Brian Libby
Senaryo
Stephen King,  Frank Darabont
Yapımcı
Liz Glotzer ,  Niki Marvin

Korku Sizi Tutsak Eder, Umut İse Özgür Bırakır.

En İyi Film, En İyi Oyuncu (Morgan Freeman) dahil 7 Dalda Oscar Ödülü Adayı olan bu muhteşem filmde, umut, arkadaşlık ve yüksek korumalı bir hapishaneden kaçışın olağanüstü hikayesini bulacaksınız. Karısını ve sevgilisini öldürmekten iki kez idama mahkum edilen Andy Dufrense (Tim Robbins) 1947 yılında Shawshank hapishanesine gönderilir. Sakinliği ve olaylar karşısındaki dayanma gücü ona kısa sürede saygınlık ve hapishane tamiratçısı Red (Morgan Freeman) ile güçlü bir arkadaşlık kazandırır. Ayrıca bankacılık tecrübeleri sayesinde hesaplardaki açıkları kapatmasıyla gardiyanlar ve cezaevi müdürü arasında popüler biri haline gelir.

Andy'nin haksız mahkumiyetindeki bu sabırlı tutumu özgürlüğüne ulaşma ve kaderini değiştirme yolunda en önemli anahtarı olacaktır.

Diğer Filmler

Aşkı Ararken

Shopgirl

Dram, Romantik

1994

Öldüren Sis

The Mist

Bilim Kurgu, Dram, Gerilim, Korku

1994