En Karanlık Saat - Darkest Hour (2017)En Karanlık Saat - Darkest Hour
En Karanlık Saat - Darkest Hour
2017 - İngiltere
Tür
Dram , Savaş , Tarih
Süre
121dk.
Oyuncular
Gary Oldman , Kristin Scott Thomas , Ben Mendelsohn , Lily James , Stephen Dillane , Ronald Pickup , Hilton McRae , Philip Martin Brown , Jeremy Child , Richard Lumsden , Hannah Steele , Brian Pettifer , Nicholas Jones , Jordan Waller , Adrian Rawlins , Benjamin Whitrow
Yönetmen
Joe Wright
Senaryo
Anthony McCarten  
Yapımcı
Tim Bevan , Eric Fellner , Lisa Bruce

2. Dünya Savaşı'nın başlangıcı ve Nazi Almanyası'nın korkunç bir tehditle tüm Avrupa'ya ve İngiltere'ye karabasan gibi çökmesinin ardından Büyük Britanya başbakanı  Neville Chamberlain (Ronald Pickup) görevinden ayrılmak durumunda kalmıştır Yerine Winston Churchill'in (Gary Oldman) getirilmesine karar verilir. Görevi devralmasının hemen ardından Churchill'i çok zor kararlar beklemektedir Hitler'le barış mı yapmalı, yoksa topyekün bir savaşta ülkesine liderlik mi etmelidir?

2. Dünya Savaşı'nın başlangıcı ve Nazi Almanyası'nın korkunç bir tehditle tüm Avrupa'ya ve İngiltere'ye karabasan gibi çökmesinin ardından Büyük Britanya başbakanı  Neville Chamberlain (Ronald Pickup) görevinden ayrılmak durumunda kalmıştır Yerine Winston Churchill'in (Gary Oldman) getirilmesine karar verilir. Görevi devralmasının hemen ardından Churchill'i çok zor kararlar beklemektedir: Hitler'le barış mı yapmalı, yoksa topyekün bir savaşta ülkesine liderlik mi etmelidir?