Büyük İskender - Alexander (2004)Büyük İskender - Alexander
Büyük İskender - Alexander
2004 ABD , Almanya , Hollanda , Fransa , İngiltere , İtalya
Tür
Aksiyon, Biyografi, Macera
Süre
175 Dak.
Yönetmen
Oliver Stone
Oyuncular
Anthony Hopkins , Val Kilmer , Angelina Jolie , Rosario Dawson , Jared Leto , Christopher Plummer , Rory McCann , Jonathan Rhys Meyers , Patrick Carroll , Nick Dunning , John Kavanagh , Gary Stretch , Toby Kebbell , Neil Jackson , Joseph Morgan , Raz Degan , Bin Bunluerit , Elliot Cowan , Annelise Hesme , David Bedella , Connor Paolo , Laird Macintosh , Mick Lally , Denis Conway , Francisco Bosch , Ian Beattie , Erol Sander , Peter Williamson
Senaryo
Oliver Stone , Christopher Kyle
Yapımcı
Oliver Stone , Moritz Borman , Jon Kilik , Iain Smith , Tabrez Noorani , Thomas Schühly , Santa Pestonji

Oliver Stone, M.Ö. 4. yüzyılda Yunanistan, Pers İmparatorluğu, Afganistan ve Hindistan başta olmak üzere bilinen dünyanın %90'ına hükmetmiş Büyük İskender'in gerçek hikayesini yeniden gözler önüne seriyor.

Makedonya Kralı Büyük İskender, tarihte adı en büyük güce sahip komutanlarda biri olarak geçer. Askerlerini Pers İmparatoru'nun üzerine sürer ve onları sekiz yıl gibi bir süre içerisinde ortadan kaldırır. Yerine de büyük bir imparatorluk kurar. Cesareti, yönetme becerisi, ordularına hakimiyeti üzerine hakkında birçok hikayeler anlatılmaktadır. Bu film ise onun, hem hırslarını hem de aşk yaşamındaki duruşunu mercek altına alarak izleyicisi ile buluşturuyor bu büyük kahramanı. Başrolde Colin Farrell olması da ayrı bir tad.

Diğer Filmler

Beyaz Bant

Das Weisse Band

Dram, Gerilim, Gizem, Suç

2004

İntihar Dükkanı

Le magasin des suicides

Animasyon, Komedi, Müzikal

2004

Bitik Şehir

Broken City

Gizem, Korku, Suç

2004

Lanet

Sinister

Gerilim, Korku

2004