Baba 3 - The Godfather 3 (1990)Baba 3 - The Godfather 3
Baba 3 - The Godfather 3
1990 ABD
Tür
Dram, Gerilim, Suç
Süre
169 Dak.
Yönetmen
Francis Ford Coppola Francis Ford Coppola
Oyuncular
Andy Garcia , Eli Wallach , Diane Keaton , Al Pacino , Joe Mantegna , George Hamilton , Bridget Fonda , Sofia Coppola , Raf Vallone , Catherine Scorsese , Joe Drago , Paolo Gavanelli , Angelo Romero , Corinna Vozza , Madelyn Renee Monti , Elena Lo Forte , Anton Coppola , Michael Boccio , James D. Damiano , David Hume Kennerly , Ida Bernardini
Senaryo
Mario PuzoFrancis Ford Coppola Francis Ford Coppola,  Mario Puzo
Yapımcı
Francis Ford Coppola ,  Fred Roos

Baba III (İngilizce: The Godfather Part III), Baba üçlemesinin son filmidir. 1990 yılında gösterime girmiştir.

Düşmanını hiçbir zaman küçümseme yoksa onları muhasebe edemezsin.

Dostlarını kendine yakın tut; düşmanlarını daha yakın...

Baba Michael Corleone artık 60 yaşını geçmiştir ve babalığı devredecek bir varis aramaktadır. Bu sırada yıllardır başarmak istediği şey, aileyi bir suç örgütü konumundan çıkartıp yasal iş yapan bir aile haline getirme projesini yeniden ele almaktadır. Bunun için dindar kılığına bürünüp vatikanın sahibi olduğu bir şirkete ortak olmak istemektedir. Bunun için kardinal Labirtoni'ye 600 milyon dolar rüşvet vermiştir. Onlar da bu parayı alıp üstüne yatmışlardır ve bu durum Corleone ailesini tam anlamıyla tekrar savaşa sürükler.Bundan sonra düşmanları Michael'i ortadan kaldırmayı bile düşünürler.Michael artık günahlarından arınmak ve bir daha günah işlememek üzere günah çıkarmak ister.Bu işlere onun yerine birisinin bakmasının zamanı gelmiştir.Michael'in yeğeni olan Vincenzo Vincent Mancini , Michael'ın kızı Mary'i sevmektedir.Michael bu ilişkiyi istememektedir.Michael , Vincent Mancini'yi kendi konumuna getirir ancak kıznın peşini bırakması şartıyla. Artık Don Vincenzo Corleone'dir.

Vincent, Sonny'nin oğludur ve o da babası gibi çabuk öfkelenen bir yapıya sahiptir.Vincent aile düşmanlarını , Michael' in oğlu Anthony'nin opera gecesi sırasında ortadan kaldırttırır.Gecenin sonunda , Michael Corleone ve kızı Mary kiralık katil tarafından vurulur.Mary ölür.Kurşun babasının omzuna isabet eder.Filmin sonunda Michael , Sicilya'daki evinin bahçesinde , oturduğu sandalyeden düşer ve hayata gözlerini yumar.

Diğer Filmler

Baba

The Godfather

Dram, Suç

1990

Oyuncaklar

Toys

Çocuk, Fantastik, Komedi

1990

Kadın Mahkum

Sasori

Aksiyon, Dram, Gerilim

1990

Peter Pan

Aile, Fantastik, Macera

1990