Baba 2 - The Godfather Part 2 (1974)Baba 2 - The Godfather Part 2
Baba 2 - The Godfather Part 2
1974 ABD
Tür
Dram, Suç
Süre
200 Dak.
Yönetmen
Francis Ford CoppolaFrancis Ford Coppola
Oyuncular
Robert De Niro , Diane Keaton , Al Pacino , Danny Aiello , James Caan , Robert Duvall , Talia Shire , John Cazale , Lee Strasberg , Gastone Moschin , Michael V. Gazzo , Frank Sivero , Dominic Chianese , Harry Dean Stanton , Bruno Kirby , Richard Bright , Carmen Argenziano , Gianni Russo , Francesca De Sapio , Leopoldo Trieste , Joe Spinell , G.d. Spradlin , Carmine Caridi , Tom Rosqui , Marianna Hill , Mario Cotone , John Aprea , William Bowers , Troy Donahue , Kathleen Beller , Father Joseph Medeglia , Joe Lo Grippo , Morgana King , Amerigo Tot , Tere Livrano , Fay Spain , David Baker , Maria Carta , Oreste Baldini , Giuseppe Sillato , James Gounaris , Carmine Foresta , Nick Discenza , Joseph Della Sorte , Ezio Flagello , Livio Giorgi , Saveria Mazzola
Senaryo
Mario PuzoFrancis Ford Coppola Francis Ford Coppola,  Mario Puzo
Yapımcı
Francis Ford Coppola , Fred Roos

Baba II (İngilizce: The Godfather Part II), ilk filmin yapımından iki sene sonra çekilen film. Mario Puzo ve Francis Ford Coppola'nın ortak yazdığı senaryoyla kurgulanmıştır. 6 Oscar Ödülü kazanmıştır.

Baba II ayrıca, 1993 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

Michael Corleone, mafya dünyasında inanılmaz bir güce ulaşırken, bir yandan da ailesini korumaya çalışmaktadır. Fakat yavaş yavaş gelişen olaylar onu hiç yapmak istemediği işlere ve suçlara yönlendirir. Tek özelliği zekası iken bir anda bir suç imparatorluğunu yönetecek acımasızlığa ve kendine güvene kavuşur. Fakat bunlar Micheal'a sadece güç değil, beraberinde yalnızlık ve mutsuzluk getirecektir. Arada geriye dönüşlerle Vito Corleone'nin Sicilya'dan kaçıp, Amerika'ya gelerek suç dünyasına karışmasını izleyeceğimiz filmde Robert De Niro filmde yalnızca 45 dakika Vito Corleone'yi canlandırmasıyla Oscar alması da filmin ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.Ayrıca bu film,bizi geçmişe de götürüyor.Genç Vito Corleone'nin nasıl mafya babası olduğunu,çocukken neler yaşadığını ve gençlik maceralarını anlatıyor.

Diğer Filmler

Baba

The Godfather

Dram, Suç

1974

Oyuncaklar

Toys

Çocuk, Fantastik, Komedi

1974

Kadın Mahkum

Sasori

Aksiyon, Dram, Gerilim

1974

Peter Pan

Aile, Fantastik, Macera

1974