Aramızda Casus Var - Burn After Reading (2008)Aramızda Casus Var - Burn After Reading
Aramızda Casus Var - Burn After Reading
2008 - Fransa , İngiltere , ABD
Tür
Dram, Komedi, Suç
Süre
96 Dak.
Yönetmen
Joel Coen,  Ethan Coen
Oyuncular
Tilda Swinton , Brad Pitt , John Malkovich , Frances McDormand , J.K. Simmons , Richard Jenkins , Lenny Venito , Logan Kulick , Richard Karn , Matt Gulbranson , Kevin Sussman , Jacqueline Wright , Patrick Michael Strange , Eric Richardson , Bill Massof , Rj Konner , Joe Jagatic , Matthew Cannon , Tim Miller , Kevin Tan , Lil Rhee , Devin Rumer , Bart Wilder , Roger Rathburn , Jay Parks , Ken Mcneill
Senaryo
Joel Coen,  Ethan Coen
Yapımcı
Joel Coen , Ethan Coen

Aramızda Casus Var (Özgün adı: Burn After Reading), 2008 yapımı komedi filmi. ABD'de 12 Eylül 2008'de gösterime girdi. Oyuncular arasında John Malkovich, George Clooney, Tilda Swinton, Frances McDormand ve Brad Pitt yer almaktadır. Yapımcılığını, senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini Joel ve Ethan Coen yapmaktadır. Film ilk kez 27 Ağustos 2008'de 65. Venedik Film Festivali'nde gösterilmiştir.

1991 yapımı Miller's Crossing filminden bu yana görüntü yönetmeni Roger Deakins'ın yer almadığı ilk Coen Kardeşler filmidir. Görüntü yönetmeni olarak Children of Men filminde yer almış olan Emmanuel Lubezki görev yapmıştır.

Filmin çekimleri 27 Ağustos 2007'de başlamış ve 30 Ekim 2007'de sona ermiştir.

Tamamen starlardan, Hollywood'un en şöhretli isimlerinden oluşan müthiş kadrosuyla 'Aramızda Casus Var' hafif ama eğlenceli, aynı zamanda akılcı senaryoya sahip bir yapım olarak değerlendiriliyor. Alkolik olduğu gerekçesiyle CIA'deki işinden kovulan emekli ajan Ozzie Cox, intikam almak için gizli bilgileri bir cd'ye kaydeder. Cox'un boşanmanın eşiğinde olduğu eşi Katie, cd'yi çalar ve gittiği spor salonunda unutur. Salonda çalıştırıcı olan Chad ve aynı yerde yönetici olarak çalışan Linda, Chad'in tesadüfen bulduğu cd ile Cox'a şantaj yapmaya başlarlar. İşin içine bir de Katie'nin birlikte olduğu federal ajan Harry girince olaylar daha karmaşık bir hâl alır. İhtiyarlara Yer Yok ile en iyi yönetmen heykelciğine ulaşan Coen Kardeşler'in kara-komedi olan yeni filmi Burn After Reading'in prömiyeri Ağustos ayında Venedik Film Festivali'nde yapıldı.

Diğer Filmler

Hesaplaşma

Paycheck

Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim

2008

Tabut

Coffin

Suç, Korku, Gizem, Gerilim

2008

Muhbir

Snitch

Dram, Gerilim

2008