Anne - Mama (2013)Anne - Mama
Mama - Anne
2013 - Kanada , İspanya
Tür
Gerilim, Korku
Süre
100 Dak.
Yönetmen
Andres Muschietti
Oyuncular
Jessica Chastain , Nikolaj Coster-waldau , Megan Charpentier , Daniel Kash , Jane Moffat , Julia Chantrey , Javier Botet , Sierra Dawe , Morgan McGarry , Sydney Cross , Jayden Greig , Pamela Farrauto , Kevin Kirkham , Pamela Farrauto , Maya Dawe , Tyler Curnew , Hannah Cheesman , Chrys Hobbs
Senaryo
Andres Muschietti,  Barbara Muschietti,  Andres Muschietti.,  Neil Cross
Yapımcı
Guillermo del Toro ,  J. Miles Dale

Victoria ve Lilly anne ve babası ormanın derinliklerinde öldürüldüğünde henüz çok küçük iki kız kardeştir. Vahşi doğada yapayalnız kalırlar ve 5 yıl boyunca nasıl hayatta kaldıklarını kimse çözemez. Kızların amcası Lucas kız arkadaşı Annabel ile kızları sahiplenirler ve mahkeme kararıyla evlerine alırlar. Fakat insanlıktan uzak büyümüş çocukların rehabilitasyon süreci de oldukça zor olacaktır.
Çocukların uyumsuz davranışları ve evden kaçmalarının ardında travma ve stresten başka bir etken olduğunu fark eden Annabel, geceleri kızlara seslenen bir fısıltı olduğunu fark eder. Evdeki tek misafirler küçük çocuklar değildir, dudaklarından dökülen Mama nereye gitseler arkalarında olan bir hayalettir...
Yönetmenliğini İspanyol sinemacı Andres Muschietti'nin üstlendiği korku türündeki yapımın senaryosunda ise yönetmenin yanı sıra Neil Cross ve Barbara Muschietti'nin imzası var.
Filmin ana ekibi ise Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau ve küçük oyuncular Megan Charpentier ie Isabelle Nelisse'den oluşuyor.