Altın Yumruk İstanbul'da - The Accidental Spy (2001)Altın Yumruk İstanbul'da - The Accidental Spy
Altın Yumruk İstanbul'da - The Accidental Spy
2001 - HongKong
Tür
Aksiyon, Gerilim, Komedi
Süre
87 Dak.
Yönetmen
Teddy Chen
Oyuncular
Jackie Chan , Min Kim , Eric Tsang , Vivian Hsu , Hsing-kuo Wu , Murat Yılmaz , Alfred Cheung , Glory Simon , Tat-ming Cheung , Vincent Kok , Ping Ha , Ken Chang , Paulyn Sun
Senaryo
Rod Dean,  Ivy Ho
Yapımcı
Jackie Chan , Stephen Chu

Altın Yumruk İstanbul'da (İng:The Accidental Spy) 2001 yılı Hong Kong yapımı Jackie Chan'in başrolünde oynadığı, İstanbul'da çevrilen aksiyon filmidir.

Hong Kong'da bir mağazada egzersiz aletleri satan Bei (Jackie Chan), hayatının sıkıcı ve monoton olduğunu düşünmekte ve eğlence aramaktadır. Bir gün şüphelendiği iki adamı takip eder. Bu adamların bir kuyumcuyu soyma hazırlığı yaptıklarını fark edince harekete geçer ve onlara engel olur. Bu cesareti Bei'nin medya tarafından kahramanlaştırılmasını sağlar. Bu sayede Bei, özel dedektiflik yapan Liu'nun dikkatini çeker; Liu'ya göre Bei, aynı zamanda çok zengin bir işadamının yıllar önce kaybettiği oğludur. Gerçek ailesiyle tanışabilmek için Kore'ye giden Bei, babasının aslında gizli bir casus olduğunu öğrenir. Ancak babası artık çok yaşlanmıştır ve Bei onu bulduğunda ölüm döşeğindedir. Yaşlı babası ölmeden önce, hem cesaretini ölçmek, hem de biraz para kazanmasını sağlamak için onu bir gizli bir projenin ortasına yerleştirmiştir. Kendini bir kedi-fare oyunun içinde bulan Bei'nin yolu Türkiye'ye düşer ve bir süre sonra aslında bir kanser virüsünün bulunması için kendisinin alet edildiğini farkeder. Ancak burada, beraberinde getirdikleri yüzünden başı Türk polisiyle ve uyuşturucu mafyasıyla belaya girecektir. Bundan sonra Bei'nin işi hiç kolay değildir. Peşinde ki mafyadan kurtulup virüsü bulmaya çalışacaktır.

Diğer Filmler

Öldüren Kadın

Femme Fatale

Aksiyon, Gerilim, Macera, Suç, Erotik

2001

Serpico

Biyografi, Dram, Suç

2001

Gattaca

Bilim Kurgu, Dram, Romantik

2001