The BFG - The Big Friendly Giant (2016)The BFG - The Big Friendly Giant
The BFG - The Big Friendly Giant
2016 - ABD , İngiltere
Tür
Aile, Fantastik
Süre
115 Dak.
Yönetmen
Steven Spielberg
Oyuncular
Rebecca Hall , Bill Hader , Jemaine Clement , Mark Rylance , Penelope Wilton , Adam Godley , i'lafur Darri i'lafsson , Michael Adamthwaite , Callum Seagram Airlie , Haig Sutherland , Jonathan Holmes , Daniel Bacon , Paul Moniz De Sa , Christopher C. Gibbs , Geoffrey Wade , Ruby Barnhill
Senaryo
Melissa Mathison
Yapımcı
Steven Spielberg ,  Frank Marshall
Diğer Adı
The BFG

10 yaşındaki yetim Sophie (Ruby Barnhill), bir dev tarafından kaçırıldığında ömrünün sonunun geldiğini düşünür, nitekim devler çocukları yemeleriyle ünlüdür. Ancak bu dev diğerlerinden çok farklıdır, çocukları yemediği gibi son derece iyiliksever biridir ve kendini İyi Kalpli Koca Adam (Big Friendly Giant) olarak adlandırmaktadır. Yalnızlığını paylaşmak için yanında kalmasını istediği Sophie ile dev, her geçen gün daha fazla birbirine yakınlaşırken elbette çocuk yiyen devlerin de gözü Sophieye kayacaktır. Sophie ve dev, İngiltere kraliçesinden yardım istemek için heyecan dolu bir yolculuğa atılacaktır.
Fantastik çocuk romanlarıyla tanınan Roald Dahlın 1982de yazdığı The BFG romanının senaryo uyarlamasını, daha önce bir başka Spielberg filmi E.T.nin senaryosuna imza atan ve 2015te aramızdan ayrılan Melissa Mathison yaptı.

Diğer Filmler

Anthropoid

Biyografi, Gerilim, Savaş, Tarih

2016

Snowden

Biyografi, Dram, Gerilim

2016