Zorlu İkili - 2 Guns (2013)Zorlu İkili - 2 Guns
Zorlu İkili - 2 Guns
2013 ABD
Tür
Aksiyon
Süre
106 Dak.
Yönetmen
Baltasar Kormakur Baltasar Kormakur
Oyuncular
Mark Wahlberg , Denzel Washington , James Marsden , Paula Patton , Bill Paxton , Edward James Olmos , Robert John Burke , Fred Ward , Alexandria Deberry , Patrick Fischler , James Rawlings , Michael Beasley , Evie Thompson , Doris Morgado , Kyle Russell Clements , Azure Parsons , Jesus Jr. , Bonnie Bentley , John L. Armijo , Tait Fletcher , Lindsey Gort , Nicholas Simmons , Ritchie Montgomery , Dteflon , Lucky Johnson , Yohance Myles , Bill Stinchcomb , Timothy Wyant , Greg Sproles, Jason Stanly , Ross P. Cook , Emily D. Haley , Christopher Matthew Cook , Lucy Faust , Christopher Dempsey
Senaryo
Blake MastersBlake Masters
Yapımcı
Ross Richie , Andrew Cosby , Ross Richie , Andrew Cosby

Oscar ödüllü oyuncu Denzel Washington ve Mark Wahlberg oyuncu kadrosu yıldızlardan oluşan bu aksiyon filminde birbirine rakip bürolarda çalışan ama birlikte bir göreve çıkmak zorunda kalan iki ajanı canlandırıyor. Ancak bir araya gelmelerinde şöyle bir sorun var: İkisi de birbirlerinin gizli görevdeki federal ajanlar olduğunu bilmiyor.

Son 12 aydır, Uyuşturucuyla Mücadele Departmanı ajanı Bobby Trench (Washington) ve Amerika Birleşik Devletleri deniz istihbarat subayı Marcus Stigman (Wahlberg) birlikte çalışmaktadır. Narkotik sendikasının üyeleri olarak gizli görevde çalışan bu iki adam birbirlerine hiç de güvenmemektedir.

Meksikalı bir uyuşturucu kartelinin içine sızmaya kalkan Trench ve Stigman üstleri tarafından aniden reddedilir. Artık herkes onların aleyhine çalışmaktadır ve birbirlerinden başka kimseye güvenemezler. Neyse ki gizli görevde geçirdikleri yıllar boyunca kötü adamlardan da birkaç hile öğrenmeye başarmışlardır.