Zoraki Radikal - The Reluctant Fundamentalist (2012)Zoraki Radikal - The Reluctant Fundamentalist
Zoraki Radikal - The Reluctant Fundamentalist
2012 ABD , Türkiye , Hindistan , İngiltere , Katar
Tür
Gerilim
Süre
130 Dak.
Yönetmen
Mira Nair
Oyuncular
Kate Hudson , Kiefer Sutherland , Liev Schreiber , Nelsan Ellis , Riz Ahmed , Martin Donovan , Adil Hussain , Om Puri , Shabana Azmi , Ashlyn Henson , Christopher Nicholas Smith , Victor Slezak , Haluk Bilginer , Clayton Landey , Ryan Nesset , Mark Oliver , Meesha Shafi , Kıng , Chandrachur Singh , Roy Mccrerey , İsmail Bashey , Sarah Quinn , Joel Rogers , Harley Shellhammer , Naeem Uzimann , Vince Canlas , Momo Casablanca , Erik Thirsk , Omer Mughal , Jawad Talpur , Megan Pigott , Taylor St. Clair , Liam Ireson , James Sutton , Charu Shankar , Ade Yink , Rohan Gupta , Amuche Chukudebelu , Deepti Datt , Cody W. Parker , Tim Campione , Bradford Haynes , Cait Johnson , Zack Kibria , John Ridings , Wendy Schweitzer
Senaryo
Ami Boghani,  Mohsin Hamid,  William Wheeler
Yapımcı
Lydia Dean Pilcher , Ami Boghani , Hani Farsi , Diloy Gülün , Anadil Hossain , Courtney Lee , Christine McKeever , Robin Sweet

Mira Nair'in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, Wall Street ve Amerikan rüyasının beklenenin ya da düşünülenin aksine pembe ve hayal dolu görünümünün ardında aslında birçok vazgeçiş başarının kaybedilmesi anlatılıyor.

Pakistan'lı bir adam Wall Street'te başarıyı yakalamanın peşinde koşmaktadır. Kendini beklenmedik bir şekilde Amerikan Rüyası'nın, bir düşmanlık krizinin ve ailesinin sürekli çağrısının arasında sıkışmış bulur. Wall Street ve Amerikan rüyasının beklediğimiz ya da düşündüğümüzün aksine o pembe ve hayal dolu görünümünün ardında aslında bir çok vazgeçiş ve geride bırakmayı gerektirdiğini, aslında bu başarının bir çok şeyi de kaybetmek olduğunun üzerinde duruyor film. Filmin yönetmenliğini Mira Nair yapmış , başrollerini ise Liev Schreiber, Kate Hudson ve Kiefer Sutherland paylaşıyor.

Film, Pakistanlı yazar Mohsin Hamidin 2007de yayınladığı aynı adlı eserinden uyarlandı. Bu kitap 2008 yılında Gönülsüz Köktendinci adıyla Türkçeye de çevrildi.
Başrollerinde Riz Ahmed, Kiefer Sutherland, Kate Hudson, Liev Schreiber ve Haluk Bilginer gibi usta isimlerin bulunduğu filmin bazı sahneleri İstanbulda çekildi.

Diğer Filmler

Haunter

Gerilim, Gizem, Korku

2012

Turbo

Animasyon, Aile

2012

Con Air

Aksiyon, Gerilim, Suç

2012

Aşk Ateşi

The Burning Plain

Dram, Romantik, Suç

2012

Donoma

Dram

2012