Zodiac (2007)Zodiac
Zodiac
2007 - ABD
Tür
Dram, Gizem, Suç
Süre
157 Dak.
Yönetmen
David Fincher
Oyuncular
Pell James , Brian Cox , Robert Downey Jr. , Adam Goldberg , Elias Koteas , Jake Gyllenhaal , Mark Ruffalo , Anthony Edwards , Dermot Mulroney , Paul Schulze , Charles Fleischer , Thomas Kopache , John Carroll Lynch , Donal Logue , Chloe Sevigny , Clea Duvall , Barry Livingston , Jimmi Simpson , Philip Baker Hall , Christopher John Fields , Adam Trese , John Getz , Ione Skye , David Lee Smith , Candy Clark , James LeGros , Lee Norris , Joel Bissonnette , Zach Grenier , Jason Wiles , Tish Hicks , Richmond Arquette , Bob Stephenson , June Diane Raphael , John Terry , John Mahon , Matt Winston , Geoff Callan , James Carraway , Ed Setrakian , Peter Quartaroli , Shane Woodson , Betty Murphy , Tom Verica , Charles Schneider , Karina Logue , Jeffrey Daniel Phillips , Felix J. Boyle , John Hemphill , Cassius Willis , Callie Thompson , Bill Seward , Zachary Sauers , Micah Sauers , Jack Samson , Brett Rickaby , Danielle Mckee , David Hodges , Mitchell Fink , Rod Damer , Brad Carr , Michel Francoeur , Penny Wallace , J. Patrick Mccormack , John Ennis , Jules Bruff , Doan Ly , Patrick Scott Lewis , Ciara Hughes , John Lacy , James Joseph ONeil , David Winston Barge , Janis Jones , Stanley B. Herman , Erica Ford , David Alan Hodges , Martin Andris , Cabran E. Chamberlain , Emal François Dominick , Benjamin Hartnell , Bryan C. Hartnell , Jonathan Hartnell , Monica Hartnell , Jim Mcnichols , Derris Nile , April Vancelette
Senaryo
James Vanderbilt,  Robert Graysmith
Yapımcı
James Vanderbilt ,  Cean Chaffin

Rafa kalkmış dosyaların en önde geleni.

Hiçbir zaman yakalanamamış bir adamın dinmeyen öfkesi; tüm ülkeye dehşet salan, bir türlü ele geçirilemeyen, şifreci katil; Amerika'nın Karındeşen Jack'i. On üç kurbanı olduğunu kamuoyuna açıkladı; sonra daha fazlasını, iki düzine daha fazlasını. Polis beşi ölü yedi vakada onun işaretlerini buldu. Gerçek kurban sayısı asla ortaya çıkmayabilir. Kesin olan bir tek şey varsa, o da bu kurban sayısının yaşayanları da kapsadığıdır.

Zodiac konuşuyor?

Se7en ve Fight Clubın yönetmeni David Fincher, San Fransisco körfez bölgesini dehşete boğmuş ve onlarca yıl boyunca şifreleri ve mektuplarıyla dört ayrı yargı bölgesinin yetkilileriyle alay etmiş bir seri katilin gerçek hikayesine dayanan gerilim filmi Zodiacla tekrar karşımızda. Bir avcıyı avlamak dört adam için bir saplantı hâlini alır; bu öyle bir saplantıdır ki onları eski hâllerinin birer hayaletine dönüştürür, yaşamları katilin bıraktığı sonu gelmeyen ipuçlarıyla bir kurulup bir yıkılır.