Zathura: Bir Uzay Macerası - Zathura: A Space Adventure (2005)Zathura: Bir Uzay Macerası - Zathura: A Space Adventure
Zathura Bir Uzay Macerası - Zathura A Space Adventure
2005 - ABD
Tür
Aksiyon, Komedi, Macera
Süre
102 Dak.
Yönetmen
Jon Favreau
Oyuncular
Dax Shepard , Josh Hutcherson , Tim Robbins , Kristen Stewart , Jonah Bobo , Derek Mears , John Alexander , Douglas Tait , Jeff Wolfe , Yapımcılar Scott Kroopf , Michael De Luca , Willian Teitler
Senaryo
David Koepp
Yapımcı
Michael De Luca ,  Scott Kroopf

Babaları işe giderken, iki kardeşi ablalarına emanet eder. Altı yaşındaki Danny ve on yaşındaki Walter can sıkıntısından patlayan çocuklardır.
Tartışmaları üst noktaya çıkınca, Walter, Dannyyi kovalamaya başlar. Danny servis asansörüne saklanır. Ama Walter onu şaşırtır, ve o karmaşa esnasında, Dannyyi karanlık ve ürkütücü bodruma indirir. İki kardeş burada Zathura adında eski püskü metal bir masa oyunu bulurlar. Ağabeyini kendisiyle oynamaya ikna etmeyi başaramayan Danny, oyunu kendi başına oynamaya başlar.
Küçük çocuk, daha yaptığı ilk hamlede, bunun normal bir oyun olmadığını anlar. Uzay gemisi piyonu kendi kendine hareket eder ve iniş yaptığı yerden bir kart çıkar. Kartın üzerinde, Meteor yağmuru, hemen kaçın yazmaktadır. Birdenbire evin üzerine sıcak, eriyik meteorlar yağmaya başlar.
Danny ve Walter çatılarındaki deliğe bakarken, dehşet içinde, uzayın karanlık ve derin bir köşesine çekildiklerini fark ederler.

Diğer Filmler

Ultraviolet

Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera

2005

Avanaklar Mangası

Delta Farce

Aksiyon, Komedi, Macera

2005

Lanetli Kan

Stoker

Dram, Gizem, Korku

2005