Yüzüklerin Efendisi: İki Kule - The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)



Yüzüklerin Efendisi: İki Kule - The Lord of the Rings: The Two Towers
Yüzüklerin Efendisi İki Kule - The Lord of the Rings The Two Towers
2002 - ABD , YeniZelanda
Tür
Aksiyon, Dram, Fantastik, Macera
Süre
179 Dak.
Yönetmen
Peter Jackson
Oyuncular
Elijah Wood , Ian McKellen , Andy Serkis , Hugo Weaving , David Wenham , Liv Tyler , Karl Urban , Viggo Mortensen , Peter Jackson , Sean Astin , Brad Dourif , Billy Boyd , John Rhys-Davies , Miranda Otto , Christopher Lee , Bernard Hill , Craig Parker , Dominic Monaghan , Jed Brophy , Bruce Allpress , Bruce Hopkins , Paris Howe Strewe , Sam Comery , Orlando Bloom
Senaryo
Peter Jackson,  Fran Walsh,  Philippa Boyens,  Stephen Sinclair
Yapımcı
Peter Jackson ,  Fran Walsh

Yüzük Kardeşliği adındaki ilk film, Tolkien fanatikleri ve hikayeyle yeni tanışanlar tarafından çok beğenilmiş ve yönetmeni Peter Jackson'ı roman hayranlarının gözünde zirveye taşımıştı.
İkinci film ise ilkinin kaldığı yerden devam ediyor. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin bu bölümünde, Yüzük Kardeşliği üyelerinin her birinin, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelenler anlatılıyor. Kahramanlarımız, gruplar halinde Orta Dünya'nın en tehlikeli yerlerinde maceralar yaşayacaklar, yeni kavimler ve çoktan unutulmuş medeniyetlerle tanışacaklar.
Frodo ve Sam, yanlarında zorunlu işbirliği yapacakları eski bir dost(!) olduğu halde Tek Yüzük'ü düşmanın tam kalbine götürmeye çalışırken, diğer hobbitler Urukhai'nin elinden kurtulabilecek mi? Karanlık tarafa geçmiş olan Saruman'ın yaptıkları yanına mı kalacak? Gandalf olmadan kahramanlarımızın başarılı olma şansı ne? Büyük karanlığın gelişi ve Yüzük Savaşı'na dek olanların anlatılacağı İki Kule, kuşkusuz üçlemenin en heyecanlı bölümlerinden birini oluşturuyor.J.R.R. Tolkien'in 3 kitaplık ölümsüz eserinden uyarlanarak bir yılı aşkın süren çekimler sonucu hepsi bir arada çekilen 3 filmden ikincisi olan İki Kule, 2002 Aralık ayında vizyona girmek üzere montajlanıyor ve son rötuşları yapılıyor.

Diğer Filmler

Santa Clause 2

The Santa Clause 2

Aile, Dram, Fantastik, Komedi, Macera, Romantik

2002

Vidocq

Fantastik, Gerilim, Gizem, Polisiye, Suç

2002