Yüz Yüze - Face/Off (1997)Yüz Yüze - Face/Off
Yüz Yüze - Face/Off
1997 - ABD
Tür
Aksiyon, Gerilim, Suç
Süre
138 Dak.
Yönetmen
John Woo
Oyuncular
Nicolas Cage , Dominique Swain , John Travolta , Joan Allen , Alessandro Nivola , Gina Gershon , Nick Cassavetes , Colm Feore , Harve Presnell , John Carroll Lynch , Margaret Cho , Robert Wisdom , James Denton , Matt Ross , Yapımcılar Michael Douglas , Terence Chang , Christopher Godsick , David Permut , Barrie M. Osborne
Senaryo
Mike Werb,  Michael Colleary
Yapımcı
Michael Douglas ,  Terence Chang

Oscar ödüllü süperstar Nicolas Cage ve ekranların ikonu haline gelen John Travolta Yüz/Yüze'de kafa kafaya savaşıyorlar. Yüz/Yüze, dünya çapında son zamanların en başarılı gerilim filmi yönetmenlerinden biri olan John Woo'dan muhteşem bir kedi-fare gerilimi!

FBI ajanı Sean Archer (Travolta) oğlunun anlamsızca bir cinayete kurban gitmesinin öcünü almak için, komadaki terörist Castor Troy (Cage) iyi yüzlerinin değiştirileceği radikal bir operasyona girer ve onun kimliğine bürünür. Castor komadan çıktığında ve Sean'ın kimliğine büründüğünde, gerçek Sean kendini, sadece hayatı için değil, aynı zamanda karısının (Jona Allen - Nixon) ve kızının hayatı için savaştığı, hayal bile edilemeyecek bir kabusun içinde bulur. Hayranlık uyandırıcı peformanslar ve akla durgunluk veren görsel efektler Yüz/Yüze'yi muhteşem bir macera ve gerilim filmine dönüştürüyor. İnanmak için görmek zorundasınız.