Yenilmezler 2: Ultron Çağı - Avengers: Age of Ultron (2015)Yenilmezler 2: Ultron Çağı - Avengers: Age of Ultron
Yenilmezler 2 Ultron Çağı - Avengers Age of Ultron
2015 - ABD
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera, Savaş
Süre
150 Dak.
Yönetmen
Joss Whedon
Oyuncular
Robert Downey Jr. , Mark Ruffalo , Chris Evans , Chris Hemsworth , Scarlett Johansson , Jeremy Renner , Cobie Smulders , Anthony Mackie , Samuel L. Jackson , Aaron Taylor-Johnson , Hayley Atwell , Tom Hiddleston , Idris Elba , Elizabeth Olsen , Paul Bettany , Andy Serkis , Stellan Skarsgiard , Stan Lee , Don Cheadle , Thomas Kretschmann , Nondumiso Tembe , Nick W. Nicholson , Dominique Provost-Chalkley , Mariola Jaworska , Leila Wong , Guy Potter , Lukas DiSparrow , Bentley Kalu , Bari Suzuki , Julia Krynke , Chelsea Li , Joti Nagra , Linda Cardellini , Julie Delpy
Senaryo
Joss Whedon
Yapımcı
Stan LeeKevin Feige
Diğer Adı
Avengers 2 - Yenilmezler Ultron Çağı

İlk filmin başarısının ardından ikinci film için kolları sıvayan Avengers ekibi bu filme bütün kahramanları dahil ediyor; bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk'ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor. Iron Man, barışın sağlanması için bekletilen bir sistemi yeniden başlatmak ister fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelir. Ultron adıyla bilinen James Spader ise bütün acımasızlığıyla ilerlemekte ve insanoğlunun soyunu tüketmek için korkunç planlar peşindedir. Yenilmezler bir araya gelip savaş başladığında, yeni gizemli karakterler ve gizli ittifaklarla gerilimin dozu iyice artar.

Yönetmen koltuğunda tekrar Joss Whedon bulunurken, başrollere Jeremy Renner, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson gibi üç yeni isim katılıyor.