X-Men: Son Direniş - X-Men: The Last Stand (2006)X-Men: Son Direniş - X-Men: The Last Stand
X-Men Son Direniş - X-Men The Last Stand
2006 - ABD , İngiltere , Kanada
Tür
Bilim Kurgu, Gerilim
Süre
104 Dak.
Yönetmen
Brett Ratner
Oyuncular
James Marsden , Ellen Page , Hugh Jackman , Ian McKellen , Stan Lee , Shohreh Aghdashloo , Ben Foster , Patrick Stewart , Halle Berry , Aaron Stanford , Vinnie Jones , Kelsey Grammer , Olivia Williams , Ken Leung , R. Lee Ermey , Famke Janssen , Anna Paquin , Rebecca Romijn , Shawn Ashmore , Cameron Bright , Mark Helfrich , Bill Duke , Chelah Horsdal , Julian Richings , Daniel Cudmore , Michael Murphy , Josef Sommer , David Smith , Dania Ramirez , Haley Ramm , Anthony Heald , Mei Melançon , Eric Dane , Peter Kawasaki , Alex Ferris , Makenzie Vega , Brenna Obrien , John Pyper-ferguson , Lloyd Adams , Julian Christopher , Tanya Newbould , Aaron Pearl , Cayden Boyd , Adrian Hough , Christopher Fosh , Emy Aneke , Tony Stefano , Desiree Zurowski , Bryce Hodgson , Brad Kelly , Omahyra , Mi-Jung Lee , Benita Ha , Donna Goodhand , Ron James , Denis Corbett , Kea Wong , Shauna Kain , David Colin Smith , Lance Gibson , Richard Yee , Zoltan Buday , Connor Widdows , Ron Blecker , Chris Claremont , Clayton Dean Watmough , Ryan Kenneth King
Senaryo
Zak Penn,  Simon Kinberg
Yapımcı
Stan Lee ,  Avi Arad

X-Men: Son Direniş, X-Men üçlemesinin son bölümüdür. Son bölümde X-Men topluluğu ilk kez bir seçim aşamasındadırlar. Yeni bir tedavi yöntemi bulunmuştur ve mutantlar tüm yetilerinden kurtularak normal insanlar gibi yaşayabileceklerdir. Onları insanlardan ve gerçek hayattan uzak tutan bu inanılmaz özelliklerinden arınıp arınmamaları konusunda ise mutantların lideri Charles Xavier, ve Magneto arasında gerçek bir görüş ayrılığı oluşmuştur. Son bir savaşın temelleri atılmaktadır. Son ve en büyük savaş.

X-Men: Son Direniş bir çok toplumsal konuda sorgulamalar getiriyor: Uyum göstermek önyargıyı engeller mi? Kişisel özelliklerinden vazgeçerek eziyetten kurtulmak korkaklık mıdır? Büyük bir güce sahip olmak bir vergi midir yoksa lanet mi?

Diğer Filmler

X-Men 2

X2

Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera

2006

Kapımdaki Casus

The Spy Next Door

Aile, Aksiyon, Komedi

2006