X-Men 2 - X2 (2003)X-Men 2 - X2
X-Men 2 - X2
2003 - ABD , Kanada
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Süre
133 Dak.
Yönetmen
Bryan Singer
Oyuncular
James Marsden , Brian Cox , Hugh Jackman , Ian McKellen , Patrick Stewart , Halle Berry , Aaron Stanford , Famke Janssen , Anna Paquin , Rebecca Romijn , Shawn Ashmore , Kelly Hu , Alan Cumming , Bruce Davison , Katie Stuart , Daniel Cudmore , Steve Bacic , Alf Humphreys , Michael Reid Mackay , Jill Teed , Cotter Smith , Kea Wong , Shauna Kain
Senaryo
Bryan Singer,  Zak Penn,  David Hayter
Yapımcı
Stan Lee ,  Avi Arad

Nefret ve güvensizlik insanlar ve mutantlar arasında çoğalmıştır. Başkan`a yönelik nedensiz bir mutant saldırısı. General William Stryker`ın (Brian Cox) uzun zamandır mutantlara karşı tam bir savaş açılması için beklediği fırsatı verir. Bu savaşın sonunda sadece tek bir ırk zafere ulaşacaktır. Xavier (Patrick Stewart], Wolverine (Hugh Jackman), Storm (Halle Berry) ve diğer X-Men üyeleri eski düşmanları Magneto (lan McKellen) ile birleşmeli ve dünya üzerindeki herkesi yokedebilecek bir karşılaşmayı önlemelidirler.

X-Men 2'de, başarılı yönetmen Bryan Singer en yeni teknolojilerle hazırlanmış özel efektler, patlayıcı bir macera ve sürükleyici bir senaryo ile karşınızda... X-Men 2 heyecanı doruk noktasına taşıyor!