Ve Perde - Sils Maria (2014)Ve Perde - Sils Maria
Ve Perde - Sils Maria
2014 - Fransa , İsviçre , Almanya
Tür
Dram
Süre
124 Dak.
Yönetmen
Olivier Assayas
Oyuncular
Juliette Binoche , Kristen Stewart , Chloie Grace Moretz , Brady Corbet , Nora Von Waldstitten , Johnny Flynn , Claire Tran , Hanns Zischler , Lars Eidinger , Angela Winkler , Steffen Mennekes , Alister Mazzotti , Frank M. Ahearn , Jerry Kwarteng , Stuart Manashil , Luise Berndt , Gilles Tschudi , Benoit Peverelli
Senaryo
Olivier Assayas
Yapımcı
Charles Gillibert ,  Sylvie Barthet
Diğer Adı
Clouds of Sils Maria

Sahne sanatçısı olan Maria, kariyerindeki başarıyı olgun bir lezbiyenin genç partner olarak oynadığı rolle yakalamıştır. Yıllar sonra aynı oyunda bu kez ortayaşlı olan aşığı oynayacaktır. Ve oyunda kendi gençliğini gördüğü rol arkadaşı Jo-Ann ile tanışır. Yaşını almış ve olgunlaşmış bir yıldızla, genç ve kibirli bir oyuncunun arasında bir gerginlik oluşur. Maria bir yandan da onun yerine telefon ve mesajlara cevap veren asistanı Valerie'den gün boyu destek almaktadır. Birlikte İsviçre Alplerinde sessiz sakin zaman geçirirlerken, Maria ünlü olmakla mahremiyeti, kariyeriyle özel hayatı arasındaki bağlantıyı ve açmazları sorgulamaya başlar.

Öte yandan da ilerleyen yaşının mesleğiyle ilgili sıkıntılarını algılamaya ve onlarla başa çıkmaya çalışır. Ve bir gün, fırtına öncesi bulutu Sils Maria vadiyi sarar. Yönetmenliğini ve senaristliğini Olivier Assayas'ın üstlendiği filmin başrolünde deneyimli oyuncu Juliette Binoche yer alırken, kendisine genç oyuncular Chloe Grace Moretz ve Kristen Stewart eşlik ediyor.