Ucuz Roman - Pulp Fiction (1994)Ucuz Roman - Pulp Fiction
Ucuz Roman - Pulp Fiction
1994 ABD
Tür
Gerilim, Suç
Süre
168 Dak.
Yönetmen
Quentin Tarantino
Oyuncular
Bruce Willis , Uma Thurman , Christopher Walken , Quentin Tarantino , Frank Whaley , John Travolta , Maria de Medeiros , Samuel L. Jackson , Harvey Keitel , Tim Roth , Amanda Plummer , Ving Rhames , Rosanna Arquette , Lawrence Bender , Alexis Arquette , Peter Greene , Dick Miller , Eric Stoltz , Julia Sweeney , Bronagh Gallagher , Duane Whitaker , Linda Kaye , Phil Lamarr , Burr Steers , Emil Sitka , Paul Calderon , Kathy Griffin , Carl Allen , Venessia Valentino , Angela Jones , Robert Ruth , Karen Maruyama , Chandler Lindauer , Jerome Patrick Hoban , Michael Gilden , Laura Lovelace , Stephen Hibbert , Don Blakely , Brad Parker , Joseph Pilato , Eric Clark , Susan Griffiths , Devan Richardson , Rich Turner , Sy Sher
Senaryo
Roger Avary Quentin Tarantino
Yapımcı
Danny DeVito , Lawrence Bender , Harvey Weinstein , Bob Weinstein , Stacey Sher , Michael Shamberg

Ucuz Roman, Quentin Tarantino yönetmenliğindeki Roger Avary ile birlikte yazılmış, 1994 yapımı, kült kabul edilen bir filmdir. Ucuz Roman, En İyi Film dahil 7 dalda Oscar'a aday gösterilmiş ve En İyi Orijinal Senaryo Oscarı'nı almıştır. Aynı zamanda 1994 Cannes Film Festivali'nde en iyi film ödülü olan Altın Palmiye Ödülü'nün sahibidir. IMDB tüm zamanların en iyi filmleri sıralamasında 4. sıradadır.

Ringo (Tim Roth) ve Yolanda (Amanda Plummer) birbirlerini çok seven bir soyguncu çifttir ve soygun işine heyecan katmak için farklı bir plan yaparlar.Jules (Samuel L. Jackson) ve Vincent (John Travolta) iki gangsterdir ve patronları Marsellus Wallace'ı (Ving Rhames) dolandırmaya çalışan birkaç serseriyi vurmaya giderler.Patron Marsellus ise boksör Butch'a (Bruce Willis) şike teklif edip bol miktarda para kaldırmayı,cesur ve gururlu Butch ise şike parasını alıp Marsellus'u dolandırmayı planlar.Ayrıca Vincent patronunun karısı Mia ile (Uma Thurman) patronunun ricası üzerine bir gece vakit geçirecektir.Ancak tüm bu karakterlerin işleri ters gider ve kaderin bir oyunu sonucu çok ilginç şekilde karşılaşırlar.

Diğer Filmler

Sınav

Exam

Gerilim, Gizem

1994

İkiz Kan

Double Impact

Aksiyon, Gerilim, Macera

1994

Akrep Kral 3

Scorpion King 3

Aksiyon, Fantastik, Macera

1994