Truman Show - The Truman Show (1998)Truman Show - The Truman Show
Truman Show - The Truman Show
1998 - ABD
Tür
Bilim Kurgu, Dram, Komedi
Süre
103 Dak.
Yönetmen
Peter Weir
Oyuncular
Paul Giamatti , Laura Linney , Ed Harris , Noah Emmerich , Holland Taylor , Brian Delate , Peter Krause , Judy Clayton , Natascha McElhone , Don Taylor , Heidi Schanz , Angel Schmiedt , Fritz Dominique , Ted Raymond , Ron Taylor , Jim Carrey , Yapımcılar Andrew Niccol , Scott Rudin , Adam Schroeder , Edward S.Feldman
Senaryo
Andrew Niccol
Yapımcı
Andrew Niccol ,  Scott Rudin

Peter Weir'dan komik olduğu kadar düşündürücü bir popüler medya eleştirisi.

Televizyonun en çok izlenilen reality şov'unun yıldızı olduğunuzu ve dünyanın dört bir yanından insanların sizi tanıyıp, sevdiğini düşlemek, düşlerin en güzeli gibi görünse de nasıl bir kabusa dönüşeceğini gelin Truman Burbank ile keşfedin. Üç dalda Oscar'a aday gösterilen ve yıllar içinde bir külte dönüşen The Truman Show, Jim Carrey'nin kariyerini değiştiren film olarak da anılıyor. Filmde Carrey'nin canlandırdığı bir sigorta satıcısı olan Truman, doğduğu gün bir şirket tarafından evlat edinilmiş ve binlerce kamerayla donatılmış bir stüdyoda büyütülmüş bir adam. Hayatı boyunca doğup, büyüdüğü kasabadan ayrılmayan ve lise aşkıyla evlenen Truman, aslında tüm yaşamının bir reality şov olarak saniyesi saniyesine televizyonda gösterildiğini bilmiyor ve film de onun bu durumu keşfetme hikayesini anlatıyor.

Ed Harris, Laura Linney ve Natascha McElhone'un performanslarının Carrey'ye eşlik ettiği The Truman Show, The Terminal ve Lord of War gibi ciddi sosyolojik sorunları nükteli olduğu kadar çarpıcı bir şekilde irdeleyen filmlerin senaryolarına imza atan Andrew Niccol tarafından yazıldı.

Diğer Filmler

Alvin ve Sincaplar 3: Eğlence Adası

Alvin And The Chipmunks 3

Animasyon, 3 Boyutlu, Aile, Fantastik, Komedi, Macera, Müzikal

1998

28 Hafta Sonra

28 Weeks Later

Bilim Kurgu, Gerilim, Korku

1998

28 Gün Sonra

28 Days Later

Bilim Kurgu, Gerilim, Korku

1998