Transformers: Yenilenlerin İntikamı - Transformers 2: Revenge Of The Fallen (2009)Transformers: Yenilenlerin İntikamı - Transformers 2: Revenge Of The Fallen
Transformers Yenilenlerin İntikamı - Transformers 2 Revenge Of The Fallen
2009 - ABD
Tür
Animasyon, Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Gerilim, Macera, Savaş
Süre
150 Dak.
Yönetmen
Michael Bay
Oyuncular
John Turturro , Josh Duhamel , Shia LaBeouf , Megan Fox , Tyrese Gibson , Rainn Wilson , Glenn Morshower , Matthew Marsden , Kevin Dunn , Samantha Smith , Peter Cullen , Julie White , Darius Mccrary , Cornell Womack , Robert Bizik , Isabel Lucas , Romon Rodriguez , Mark Ryan , John Benjamin Hickey , America Olivo , Jareb Dauplaise , Yvetta Young , Jonathon Trent , Aaron Hill , Karina Michel , Joe Hahn , Dave Farrell , Brad Delson
Senaryo
Roberto Orci,  Alex Kurtzman,  Ehren Kruger
Yapımcı
Steven Spielberg ,  Ian Bryce

Genç Sam Witwickynin (Shia LaBeouf), savaşan robot uzaylıların arasında sonucu belirleyen bir savaşta evreni kurtarmasının üzerinden iki yıl geçti. Gösterdiği büyük kahramanlığa rağmen Sam, üniversiteye gitmek, kız arkadaşı Mikaelanın (Megan Fox) yanından ayrılmak ve anne-babasından (Kevin Dunn ve Julie White) ilk kez ayrı kalmak gibi günlük endişeler yaşayan sıradan bir gençtir. Tabii ki bir de bu ayrılığı en yeni dostu ve koruyucu robotu Bumblebeeye açıklaması da fazladan sıkıntılara yol açar. Samin hedefi normal bir üniversite yaşantısı yaşamaktır fakat bunun için kaderini gözardı etmesi gerekir.

Sam, Mission Cityde yaşanan çatışmayı geçmişte bırakıp günlük hayata dönmek için çabalarken, Autobotlar ve Decepticonlar arasındaki savaş her ne kadar gizli tutulursa tutulsun pek çok değişikliğe yol açmıştır. Sektör 7 bölümü bu arada dağıtılmış ve bölümün en sadık üyesi Ajan Simmons (John Turturro) işten çıkarılmıştır. Onun yerine NEST adında yeni bir kurum kurulmuştur. Lennox (Josh Duhamel) ve Epps (Tyrese Gibson) gibi sahada tecrübeli komutanlardan yararlanılan NEST, Decepticonlarla ölümcül bir çatışmaya daha girilmesini önlemek için Autobotlarla birlikte çalışmaktadır.
Ne yazık ki Ulusal Güvenlik Danışmanı Theodore Galloway (John Benjamin Hickey) öngörülü biri olmadığından yaklaşan tehlikeyi tam olarak idrak edemez. Tüm savunma kurumlarının kontrolünü ele geçirmeye ve böylece onların gücüne sahip olmaya çalışan Galloway, kendince önemsiz bir kurum olarak gördüğü NESTi, savaş tehlikesi ortadan kalktığı düşüncesiyle ortadan kaldırmayı amaçlar.

İnsanların, Autobotlar ile Decepticonlar arasındaki savaştan herhangi bir çıkarı olmadığına inanmaktadır.Samin yeni okulunda hayatı güzel bir seyre girmek üzereyken ve yeni fakat biraz baskıcı oda arkadaşı Leoya (Ramon Rodriguez) ile aynı derecede baskıcı fakat daha çekici Alicee (Isabel Lucas)uyum sağlamaya başladığı sırada, Samin dikkati birden kafasında şimşek gibi beliren hayaller yüzünden dağılır. Büyükbabası gibi bunamaktan korkan Sam, bu hayalleri saklar, ta ki aklında uçuşan mesajları ve simgeleri daha fazla gözardı edemeyinceye kadar.En iyi şekilde hazırlanmış planlarına karşın, Sam kendisini tekrar Autobotlar ile Decepticonlar arasındaki savaşta bulur ve yine evrenin geleceği tehlikededir.
Henüz bilmese de, kötülük ile iyiliğin arasındaki mücadelede, en büyük gücün anahtarı Samin elindedir. Arkadaşlarının ve NESTdeki dostlarının, hatta anne ve babasının yardımıyla Sam nihayet Witwickylerin doğuştan hakkını benimser ve ailesinin felsefesinden daha fazla saklanmaz: Fedakarlık yoksa, zafer de yok!