Terminatör 4: Kurtuluş - Terminator: Salvation ()Terminatör 4: Kurtuluş - Terminator: Salvation
Terminatör 4 Kurtuluş - Terminator Salvation
2009
Tür
BilimKurgu , Aksiyon , Dram
Süre
115dk.
Oyuncular
Bryce Dallas Howard , Christian Bale , Helena Bonham Carter , Terry Crews , Josh Brolin , Moon Bloodgood , Arnold Schwarzenegger , Michael Ironside , Anton Yelchin , Sam Worthington , Chris Browning , Boots Southerland , Zach McGowan , Greg Pitts , Roland Kickinger , Chris Ashworth , John Trejo , Dylan Kenin , Alan D. Purwin , Brent Lambert , Mark Rayner , Emerson Brooks , Frank Powers , Foued Zayani , David Midthunder , Isaac Kappy , Greg Plitt , Omar Paz Trujillo , Rafael Herrera , Jadagrace
Yönetmen
McG  
Senaryo
Michael Ferris , John Brancato  
Yapımcı
Mario Kassar , Derek Anderson , Moritz Borman , Victor Kubicek , Jeffrey Silver  

Terminatör 4 Kurtuluş, McG'nin yönettiği ve başrollerinde Christian Bale, Sam Worthington, Anton Yelchin, Bryce Dallas Howard, Moon Bloodgood, Common ve Helena Bonham Carter'ın oynadığı 2009 yapımı bilim kurgu filmi. Film Türkiye'de 5 Haziran 2009 tarihinde gösterime girmiştir.

Yıl 2018. Mahşer Günü gelip, modern uygarlığı yıkarak geçti. Bir Terminatör ordusu kıyamet sonrası dünyada kol geziyor, terk edilmiş şehirlerde ve çöllerde saklanan insanları öldürüyor ya da yakalıyor. Ama hayatta kalan insanlardan oluşan küçük grupların organize olarak kurduğu Direniş hareketi, yeraltı sığınaklarında saklanıyor ve fırsat bulduğunda kendilerinden sayıca çok üstün düşman kuvvetlerine vuruyor. Terminatörleri kontrol eden Skynet, 14 yıl önce bilinç kazanmış ve bir anda yaratıcılarına baş kaldırıp habersiz dünyaya nükleer kıyımı getirmiş bir yapay zekâ. Mahşer Günü'nün geldiğini gören yalnızca bir kişi var. Kaderi, insanlığın kaderiyle bağlantılı olan tek kişi John Connor (Christian Bale). Dünya şimdi Connor'un hayatı boyunca uyarıldığı geleceğin eşiğinde. Ama yepyeni bir şey, insanlığın bu savaşta bir şansı olduğuna dair inancını sarstı bu garip, yeni dünyada uyanmadan önce son hatırladığı, idam sırasını beklemek olan Marcus Wright'ın (Sam Worthington) ortaya çıkışı. Connor, Marcus'un güvenilir biri olup olmadığına karar vermek zorundadır. Ancak Connor ve Marcus, Direniş'i tamamen bitirmek için yeni stratejiler geliştiren Skynet'in bitmek bilmeyen saldırılarına karşı koyabilmek için ortak bir zeminde durmalı, Skynet'e sızıp düşmanla yüz yüze gelmelidirler.

Terminatör 4: Kurtuluş, McG'nin yönettiği ve başrollerinde Christian Bale, Sam Worthington, Anton Yelchin, Bryce Dallas Howard, Moon Bloodgood, Common ve Helena Bonham Carter'ın oynadığı 2009 yapımı bilim kurgu filmi. Film Türkiye'de 5 Haziran 2009 tarihinde gösterime girmiştir.

Yıl 2018. Mahşer Günü gelip, modern uygarlığı yıkarak geçti. Bir Terminatör ordusu kıyamet sonrası dünyada kol geziyor, terk edilmiş şehirlerde ve çöllerde saklanan insanları öldürüyor ya da yakalıyor. Ama hayatta kalan insanlardan oluşan küçük grupların organize olarak kurduğu Direniş hareketi, yeraltı sığınaklarında saklanıyor ve fırsat bulduğunda kendilerinden sayıca çok üstün düşman kuvvetlerine vuruyor. Terminatörleri kontrol eden Skynet, 14 yıl önce bilinç kazanmış ve bir anda yaratıcılarına baş kaldırıp habersiz dünyaya nükleer kıyımı getirmiş bir yapay zekâ. Mahşer Günü'nün geldiğini gören yalnızca bir kişi var. Kaderi, insanlığın kaderiyle bağlantılı olan tek kişi: John Connor (Christian Bale). Dünya şimdi Connor'un hayatı boyunca uyarıldığı geleceğin eşiğinde. Ama yepyeni bir şey, insanlığın bu savaşta bir şansı olduğuna dair inancını sarstı: bu garip, yeni dünyada uyanmadan önce son hatırladığı, idam sırasını beklemek olan Marcus Wright'ın (Sam Worthington) ortaya çıkışı. Connor, Marcus'un güvenilir biri olup olmadığına karar vermek zorundadır. Ancak Connor ve Marcus, Direniş'i tamamen bitirmek için yeni stratejiler geliştiren Skynet'in bitmek bilmeyen saldırılarına karşı koyabilmek için ortak bir zeminde durmalı, Skynet'e sızıp düşmanla yüz yüze gelmelidirler.

Diğer Filmler

Dogman

Dram , Suç

Cloverfield Yolu No: 10

10 Cloverfield Lane

BilimKurgu , Aksiyon , Gerilim , Gizem

After

Dram , Romantik

Ölümsüz

Unbreakable

BilimKurgu , Dram , Gizem