Son Ültimatom - Bourne Ultimatum (2007)Son Ültimatom - Bourne Ultimatum
Son Ültimatom - Bourne Ultimatum
2007 ABD , Almanya
Tür
Aksiyon, Gerilim, Suç
Süre
115 Dak.
Yönetmen
Paul Greengrass
Oyuncular
Corey Johnson , David Strathairn , Scott Glenn , Paddy Considine , Julia Stiles , Joan Allen , Daniel Brühl , Edgar Ramirez , Colin Stinton , Tom Gallop , Chucky Venice , Joey Ansah , Branko Tomovic , Mark Bazeley , Kai Martin , Michael Wildman , William H. Burns , Omar Hernandez , Uriel Emil Pollack , Jeffrey Lee Gibson , Albert Jones , Trevor St. John , Laurence Possa , Sinead Okeeffe , Russ Huard , John Roberson , Arkie Reece , Bryan Reents , Lucy Liemann , Dan Fredenburgh , Matt Damon
Senaryo
Tony Gilroy,  George Nolfi,  Scott Z. Burns
Yapımcı
Frank Marshall , Doug Liman , Patrick Crowley

Matt Damon'un iyi eğitimli suikastçi Jason Bourne rolüne geri döndüğü The Bourne Ultimatum'un çekimlerine Fas'ın Tanca kentinde başlandı. Robert Ludlum'un aynı adlı casusluk-gerilim kitapları serisinden sinemaya aktarılan Bourne serisinin daha önceki iki filmi olan The Bourne Identity (2002) ve The Bourne Supremacy (2004) dünya çapında büyük ilgi görmüş, toplam gişe hasılatları 500 milyon doları aşmıştı.

Jason Bourne'in tek isteği ortadan kaybolmaktır. Ancak kaybolmayı başaramadığı gibi kendisini yaratanlar tarafından ele geçirilir. Hafızasını ve sevdiği tek insanı kaybetmiş olan Jason Bourne, iyi eğitimli yeni kuşak katillerin yoğun ateşi altındadır. Artık sadece tek bir hedefi vardır: Başlangıca dönmek ve kendisinin kim olduğunu bulmak.

Casusluk-gerilim serisinin yeni bölümünde Jason Bourne (Matt Damon), yeni bir gelecek bulabilmek için kendi geçmişindeki izleri yakalamaya çalışır. Gerçek Jason Bourne'i bulma çabasına devam ederken Moskova'dan Paris, Londra, Tanca (Fas) ve New York'a uzanan geniş bir alanda seyahat etmek; sürekli manevralarla her an ensesinde olan yüzlerce polisi, federal ajanları ve Interpol ajanlarını safdışı etmek zorundadır.

Diğer Filmler

Karanlıklar Ülkesi

Underworld

Aksiyon, Fantastik, Gerilim, Macera

2007

Aşk Tarifi

No Reservations

Dram, Komedi, Romantik

2007

Günlük

The Basketball Diaries

Biyografi, Dram, Suç

2007