Sindirella - Cinderella (2015)Sindirella - Cinderella
Sindirella - Cinderella
2015 - ABD
Tür
Aile, Dram, Fantastik, Romantik
Yönetmen
Kenneth Branagh, Mark Romanek
Oyuncular
Helena Bonham Carter , Cate Blanchett , Hayley Atwell , Stellan Skarsgiard , Lily James , Holliday Grainger , Derek Jacobi , Nonso Anozie , Sophie McShera , Eloise Webb , Richard Madden , Ben Chaplin , Leila Wong , Laurie Calvert , Joshua McGuire , Gretel Elianova , Joi£o Costa Menezes
Senaryo
Chris Weitz, Aline Brosh McKenna
Yapımcı
David Barron ,  Simon Kinberg

Annesinin ölümünün ardından babası başka bir kadınla evlenen Ella, iyi niyetle üvey annesine ve onun iki kızına elinden geldiğince yardım etmektedir. Ancak tüccar babasının beklenmedik ve erken ölümü, onu hizmetçiliğe ve hiç istemediği bir hayata sürükler. Günün birinde ormanda karşılaştığı ve sarayda bir çırak zannettiği, ancak prens olduğundan habersiz olduğu yakışıklı genç ise onun kalbini çalacak ve yeniden umutla dolmasını sağlayacaktır.
Sarayda düzenlenecek bir balodan haberi olduğundan büyük bir heyecan duyar, ancak üvey annesi gitmesine izin vermez. Ancak bir mucize, ona dilenci kılığında iyi kalpli bir periyi getirecektir.

Klasik Kül Kedisi öyküsünün yepyeni Disney uyarlaması, 2015te vizyona girecek. Sinderellayı İngiliz aktris Lily James, üvey anneyi Cate Blanchett, periyi ise Helena Bonham Carter canlandıracak. Yönetmen ise Kenneth Branagh.

Diğer Filmler

Pasolini

Dram

2015

Kingsman: Gizli Servis

Kingsman: The Secret Service

Aksiyon, Casusluk, Gerilim, Suç

2015