Sihirbaz - The Illusionist (2006)Sihirbaz - The Illusionist
Sihirbaz - The Illusionist
2006 - ABD , ÇekCumhuriyeti
Tür
Dram, Gerilim
Süre
110 Dak.
Yönetmen
Neil Burger
Oyuncular
Jessica Biel , Edward Norton , Paul Giamatti , Erich Redman , Eddie Marsan , Rufus Sewell , Dusan Fager , David Fellowes , Tom Fisher , Karl Johnson , Jan Nemejovsky , Aaron Taylor-Johnson , James Babson , Jake Wood , Brian Caspe , Vincent Franklin , Michael Carter , Philip Mcgough , Nicholas Blane , Eleanor Tomlinson , Thomas Mcenchroe , Andreas Grothusen , Ellen Savaria , Elias Zerael Bauer , Jaroslav Vi­zner , Duke Faeger , Nancy Bishop , Vladimir Kulhavy , Ivo Novak , Jiri Vacek , Ivan Urbanek , Noelle Trkulja , Jeff Smith , Anezka Novak , Petr Meissel , Alistair Macnaughtan , Evan Stone , Alfred Strejcek
Senaryo
Neil Burger,  Steven Millhauser
Yapımcı
Brian Koppelman ,  Bob Yari

Hiçbirşeyin göründüğü gibi olmadığı bir dünyada, bir sihirbaz ve bir polis müfettişi, gerçekliğin bittiği ve sihirin başladığı yerde kaderlerine meydan okumakla karşı karşıya kalırlar... Bu esnada, iktidar ve yolsuzluk, aşk ve sadakat, uyanıklık ve cinnet ve, eninde sonunda, hayat ve ölüm arasındaki ince çizgi netliğini kaybedecektir.

Doğaüstü bir gizemle, aşk, politika ve sihiri birleştiren Sihirbaz, Oscarlı Crash ve Sideways filmlerinin yönetmeninin son filmi. Academy Ödülü adayları Edward Norton ve Paul Giamatti filmde fikir savaşının ortasında birbirini kışkırtan iki adam rolünde başrolü paylaşıyorlar. Norton, huşu içindeki seyircilerin önünde doğanın kanunlarını kendi iradesiyle dize getiren Eisenheim isimli gizemli bir sahne sihirbazını canlandırıyor. Yardımcı oyuncu Giamatti, sihire yer olmayan düzenli dünyasında kendini kanun bekçisi olarak gören, Viyana'nın kurnaz Baş Müfettişi Uhl karakterini oynuyor. Güzel yıldız Jessica Biel ise, kendisinin sahip olduğu esrarengiz sır perdelerini aralamaya tehlikeleri göze alarak çok yaklaşan Eisenheim isimli adamla karşılaştığında, geleceğinin amansız bir şekilde değiştiğini farkeden alımlı ve gizemli Sophie von Teschen rolünde yer alıyor.

Eisenheim, Viyana'da muazzam sihirbazlıklarını sergilemeye başladığında, kendisinin dünya dışı güçlere sahip olduğu insanlar arasında konuşulmaya başlanır... hatta bu Avrupa'nın en güçlü ve pragmatik adamı olan Prens Leopold'un kulağına kadar gider. Sihirbazlık denen şeyin aslında sahtekarlıktan başka birşey olmadığına inanan Leopold, tüm foyasını ortaya çıkartmak için Eisenheim'ın gösterilerinden birine katılmaya karar verir. Nitekim, Prens'in güzel nişanlısı Sophie von Teschen, sahnedeki sihirbaza yardımcı olurken, Eisenheim ve Sophie birbirlerini çocukluktan tanıdıklarını farkederler – ve sönmüş bir aşk yeniden alev alır. Eisenheim ve Leopold, Sophie'nin aşkını kazanmak için yarışırken, her ikisinin de ona sevgisini ispat etmek için herşeyi yapabilecekleri gayet aşikar bir hal alır.

Bu gizli aşk devam ederken, Leonard, Eisenheim'in halk arasındaki ününün giderek artmış olmasına rağmen, sihirbazın foyasını ortaya çıkartmak için Uhl'a görev vermiştir. Uhl, bildiğinden şaşmaz bir şekilde bu adamı ve arkasındaki hilekarlığı araştırmaya koyulmuşken, Eisenheim ise, o güne kadar yapılmamış en iyi gösterisini sergilemek için çalışmalarına devam eder.

Diğer Filmler

Zodiac

Dram, Gizem, Suç

2006

Aşk Mektupları

Letters To Juliet

Dram, Komedi, Romantik

2006