Sefiller - Les Miserables (2012)Sefiller - Les Miserables
Sefiller - Les Miserables
2012 - İngiltere
Tür
Dram, Müzikal
Süre
158 Dak.
Yönetmen
Tom Hooper
Oyuncular
Hugh Jackman , Russell Crowe , Anne Hathaway , Sacha Baron Cohen , Amanda Seyfried , Eddie Redmayne , Marc Pickering , Patrick Godfrey , Sophie Ellis , Colm Wilkinson , Aaron Tveit , Samantha Barks , Helena Bonham Carter , Josef Altin
Senaryo
Alain Boublil, Claude-michel Schönberg
Yapımcı
Tim Bevan

19. yüzyıl Fransasında geçen film, yıkılan hayaller, kalp kırıklıkları, tutkular ve fedakarlıklar üzerine kurulu. Jean Valjean olarak bilinen 24601 nolu mahkum, hapishaneden salınır. Kendisine yeni bir hayat kurmak ister ama müfettiş Javert'in gölgesi onu daima takip etmektedir. Jean Valjean Fantine'in kızı Cosette ile ilgilenmeyi kabul ettikten sonra ikisinin hayatı da tamamen değişecektir. Fransız Devrimi'nin arifesinde geçen hikaye ihtilalin her iki tarafının da yüzünü gözler önüne serer.

Ünlü yazar Victor Hugo'nun aynı isimli ünlü edebiyat klasiğinden uyarlanan Les Miserables (Sefiller), Jean Valjean'ın ölümsüz hikayesini beyazperdeye taşıyor. Oscarlı sinemacı Tom Hooper'ın yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosu ise Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter ve Amanda Seyfried gibi birbirinden ünlü isimlerden oluşuyor.

Diğer Filmler

Yves Saint Laurent

Biyografi, Dram

2012

Dördüncü Kuvvet

Die vierte Macht

Bilim Kurgu, Aksiyon, Casusluk, Politik

2012

One Direction: This Is Us

Belgesel, Biyografi, Müzikal

2012