Prisoners (2013)Prisoners
Prisoners
2013 ABD
Tür
Dram, Gerilim, Suç
Yönetmen
Denis Villeneuve
Oyuncular
Hugh Jackman , Jake Gyllenhaal , Maria Bello , Terrence Howard , Paul Dano , Viola Davis , Melissa Leo , Mike Gassaway , Dylan Minnette , Len Cariou , Wayne Duvall , Jane McNeill, Sandra Ellis Lafferty , Tiffany Morgan , Todd Truley , Brad James
Senaryo
Aaron Guzikowski
Yapımcı
Kira Davis , Broderick Johnson

Çocuğunuzu korumak için neler yaparsınız? Keller Dover (Jackman) her anne babanın en kötü kabusuyla karşı karşıya. Altı yaşındaki kızı Anna arkadaşı Joy ile kaybolmuştur. Dakikalar saatlere döndükçe, panik gittikçe artar. Tek ipucu sokaklarına çok önce park etmiş döküntü bir karavandır. Soruşturmayı yöneten Detektif Loki (Gyllenhaal) arabanın sürücüsü Alex Jones'u (Paul Dano) tutuklar. Ama kanıt yetersizliği nedeniyle şüpheliyi salmak zorunda kalır.

Çocuğunun hayatının tehlikede olduğunu bilen çıldırmış Dover durumu kendi ellerine almaktan başka bir seçeneği olmadığını fark eder. Çaresiz baba kızları bulmak için her şeyi yapacaktır. Ama bunları yaparken kendini kaybedebilir ve şu soruyla boğuşabilir: Adaleti aramakla suçlu olmak arasındaki sınırı ne zaman geçersin?