Prestij - The Prestige (2006)Prestij - The Prestige
Prestij - The Prestige
2006 - ABD
Tür
Dram, Fantastik, Gerilim
Süre
130 Dak.
Yönetmen
Christopher Nolan
Oyuncular
Christian Bale , Hugh Jackman , Andy Serkis , Michael Caine , David Bowie , Ricky Jay , Piper Perabo , Roger Rees , Chris Cleveland , Jim Piddock , Chao Li Chi , Rebecca Hall , Jamie Harris , Brian Tahash , Christopher Neame , James Lancaster , Daniel Davis , Ron Perkins , Ezra Buzzington , James Otis , Rob Arbogast , Clive Kennedy , Enn Reitel , Nikki Glick , Jodi Bianca Wise , Scott Davis , Sam Menning , Christopher Judges , Edward Hibbert , Kevin Will , Russ Fega , Johnny Liska , Zoe Merg , Olivia Merg , Julie Sanford , Sean Howse , William Morgan Sheppard , John B. Crye , Gregory Humphreys , Anthony De Marco , J. Paul Moore , Monty Stuart , Mark Ryan , Samantha Mahurin , Scarlett Johansson
Senaryo
Christopher Nolan,  Jonathan Nolan
Yapımcı
Emma Thomas ,  Jordan Goldberg

Christopher Nolan'dan illüzyon kumaşından örülmüş bir gerilim...

Bu beklenmedik dönüşlerle dolu gizemli öyküde, Viktorya Devri'nde iki sahne sihirbazı, giderek şiddetlenen bir savaşa ve birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkartmak için doymaz bir susuzluğa dönüşen güçlü bir rekabete girişiyorlar. Bu iki görkemli adamın cüreti tutkuya, şovmenliği bilime ve hırsı dostluğa kırdırmalarının sonuçları tehlikeli, ölümcül ve hileli oluyor.

Her şey yüzyılın başında, hızla değişen Londra'da başlıyor. Sihirbazların ünlü ve en üst mertebede idol olarak kabul edildikleri bir zamanda, iki genç sihirbaz şöhrete giden yolu çizmeye başlarlar.
Gösterişli, sofistike Robert Angier (HUGH JACKMAN) tam bir şovmenken;
yontulmamış ve gelenekçi Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) sihirli fikirlerini gösterme yeteneğinden yoksun, yaratıcı bir dahidir.
Birbirlerini takdir eden arkadaşlar ve ortaklar olarak yola çıkarlar. Ama en büyük numaraları ters gidince, aralarında ömür boyu sürecek bir düşmanlık başlar; ikisi de bir diğerini geçme ve altüst etme niyetindedir.

Sürdürdükleri aşırı rekabet, her numarayla, her gösteriyle daha da büyür; ta ki sınır tanımayana, hatta elektriğin yeni ve inanılmaz güçlerini ve Nikola Tesla'nın bilimsel dehasını işin içine dahil edene dek.

Diğer Filmler

A-Takımı

The A-Team

Aksiyon, Gerilim, Macera

2006

Footloose

Dram, Komedi, Müzikal

2006

Ninja

Aksiyon, Macera

2006

Dayan

Endure

Gerilim, Korku, Polisiye

2006