Parkland (2013)Parkland
Parkland
2013 - ABD
Tür
Dram
Yönetmen
Peter Landesman
Oyuncular
Tom Welling , Zac Efron , Jacki Weaver , Jackie Earle Haley , Colin Hanks , Marcia Gay Harden , Billy Bob Thornton , Paul Giamatti , Jeremy Strong , Ron Livingston , James Badge Dale , Bitsie Tulloch , Gary Grubbs , David Harbour , Brett Stimely , Robert Catrini
Senaryo
Peter Landesman
Yapımcı
Guy East , Gary Goetzman , Tom Hanks , Bill Paxton

Yapımcılığını Tom Hanks ve Gary Goetzman'ın, senaristliğini ve yönetmenliğini Peter Landesman'in üstlendiği PARKLAND tarihteki bildiğinizi sandığınız trajik bir günün arkasındaki gerçek hikayeyi anlatıyor.

22 Kasım 1963 dünyayı sonsuza kadar değiştiren bir gündü. Genç Amerikan Başkanı John F. Kennedy'nin Dallas, Teksas'ta bir suikaste kurban gittiği gün. Filmde hayatlarını ve tüm dünyayı sonsuza dek değiştiren bu anlaşılamaz olayın ardından çok kısa bir sürede kararlar almak zorunda kalan bir grup insanın hikayesini takip ediyoruz: Parkland Hastanesi'nde çalışan genç doktorlar ve hemşireler, Dallas Gizli Servisi'nin şefi, tarihteki en çok izlenen ve incelenen görüntüyü kaydeden kameraman, silahlı Lee Harvey Oswald'ı yakalayan FBI ajanları ve bir anda tüm ülkeyi kontrol etmek zorunda kalan Başkan Yardımcısı Lyndon Johnson. Hayal edilemeyen sonuçları olan benzeri görülmemiş bir dramın içine sürüklenen bu ana karakterler şok, öfke, kararlılık ve cesaretle hareket ediyor. Görünüşte tamamen farklı bakış açıları şimdiye kadar anlatılmamış en güçlü ve en heyecan verici hikayelerden birini yaratıyor.

Diğer Filmler

Tesis

The Facility

Bilim Kurgu, Korku

2013

Şahane Hayat

It's A Wonderful Life

Aile, Dram, Fantastik

2013

Hep Seni Aradım

Wicker Park

Dram, Gerilim, Gizem, Romantik

2013

Nitro

Aksiyon, Dram

2013