Özel Bir Gün - Mother's Day (2016)Özel Bir Gün - Mother's Day
Özel Bir Gün - Mother's Day
2016 - ABD
Tür
Komedi
Süre
118 Dak.
Yönetmen
Garry Marshall
Oyuncular
Garry Marshall , Britt Robertson , Jennifer Aniston , Timothy Olyphant , Julia Roberts , Kate Hudson , Jason Sudeikis , Shay Mitchell , Aasif Mandvi , Gianna Simone , Jack Whitehall , Ella Anderson , Sandra Taylor , Grayson Russell
Senaryo
Tom Hines

Anneler Günü yaklaşırken birbirinde farklı kişiler ve kuşaklar, kendi hayatlarıyla ilgili değişik süreçlerden geçmektedir. Kısa süre önce boşanmış 2 çocuk annesi Sandy (Jennifer Aniston), eşinin kendisinden çok daha genç bir kadınla evlenmesiyle de ayrıca sarsılmıştır. Bradley (Jason Sudeikis) 16 yaşındaki kızına hem babalık hem de annelik yapmanın zorluklarıyla karşılaşırken, ünlü bir yazar olan Miranda (Julia Roberts) tüm başarısına rağmen kızı Kristini (Britt Robertson) daha bebekken evlatlık vermek zorunda kaldığı gerçeğiyle yaşamaktadır. Kristin ise evlilik arifesinde annesini bulmaya karar verir. Ailesiyle arası çok iyi olmayan Jessie (Kate Hudson) ise bunu düzeltmesi gerektiğini yavaş yavaş kabul etmeye başlar. Bütün bu hayatlar Anneler Gününde bir şekilde birbirine bağlanacaktır.
Film, Garry Marshallın önceki 2 filmi Sevgililer Günü ve Yılbaşı Gecesi gibi özel bir günde kesişen yollar konseptini ele alıyor.