Michael Sheen Filmleri ve Biyografisi


Michael Christopher Sheen, Galli aktör. Royal Academy of Dramatic Art'ta eğitimini aldı. Amadeus (1998), Look Back in Anger (1999), Caligula (2003) ve Frost/Nixon (2006) gibi bir çok tiyatro yapımında oynamıştır.

1993 yılında BBC'nin televizyon serisi Gallowglass'de oynadı, ve 1995'lerde Kenneth Brannagh'ın yanında Othello filminde oynadı. Stephen Frears'ın yönettiği Mary Reilly filminde küçük bir rol almıştır. Sonraları 2005'e geldiğimizde en çok biinen rollerinden birini Cennetin Krallığı filminde oynamıştır. Twilight Saga: New moon, Eclipse ve Breaking Dawn Part 1 ve Part 2 filmlerinde Aro karakterini canlandırmıştır.

Michael Sheen ingiliz oyuncu Kate Beckinsale ile 1995'ten 2003'e kadar 8 yıl evli kalmıştır. Kate Beckinsale ile The Seagull filminin setinde tanışmıştır ve kısa bir süre sonra birlikte yaşamaya başladılar. Kate Beckinsale bu durum hakkında İlk görüşte aşk tabirini kullanmıştır. Bu çiftin kızı Lily Mo Sheen ise 1999 yılında Londra'da doğdu. Daha sonra ise Kate Beckinsale 2003 yılında hala evliyken Underworld film setinde tanıştığı filmin yönetmeni Len Wiseman'a aşık olmuştur ve Kate Beckinsale filmden sonra Michael Sheen ile olan ilişkisini bitirmiştir. Daha sonra Michael Sheen balet dansıçısı Lorraine Stewart ile 2004'ten 2010'a kadar ilişki yaşamıştır. Şu anda ise 2010 yılında Midnight in Paris filminin setinde tanıştığı Kanadalı Aktris Rachel McAdams ile birliktedir. Michael Sheen herhangi bir dine mensup değildir 8 yaşından beri kiliseye gitmemektedir. Kendisi İşçi Partisine oy vermektedir.


Popüler Sanatçılar

Jackie Chan

Jackie Chan Kimdir ?
Jackie Chan Filmleri Nelerdir ?

Van Damme

Van Damme Kimdir ?
Van Damme Filmleri Nelerdir ?

Jason Statham

Jason Statham Kimdir ?
Jason Statham Filmleri Nelerdir ?

Brad Pitt

Brad Pitt Kimdir ?
Brad Pitt Filmleri Nelerdir ?

Jet Li

Jet Li Kimdir ?
Jet Li Filmleri Nelerdir ?